Playlisty Kecárna
Reklama

EEazy E - texty

eazy-e-473886-w200.jpg
Texty písní

texty písní

Eazy E má 24 fanoušků · Stát se fanouškem

Eric Wright (Narozen 7. září 1963, Compton, Kalifornie.Umrtí 26. března 1995, Los Angeles, Kalifornie), známější jako Eazy-E byl americký rapper, který se narodil a vyrůstal ve městě Compton... (tenkrát chudé město kousek od Los Angeles).

Jeho matka pracovala jako správkyně na základní škole a otec byl poštovní dělník. Rodina neměla dost peněz na život v lepších podmínkách. V době rozkvětu hip-hopu se Eric rozhodl, že rap bude to co ho proslaví, a to i přes to, že nebyl na západě Spojených států rozšířený tak, jako na východě (v té době byl centrem rapu New York). V brzkém věku začal prodávat marihuanu, díky jejich prodeji vydělal až 250 000 dolarů. V sedmnácti letech ho vyhodili ze střední školy. V té době se Eazy E stal členem gangu Crips.

Za peníze vydělané prodejem drog založil svůj vlastní label a pak spolu s raperem MC Renem, Ice Cubem, DJ Yella a Dr. Drem založil skupinu N.W.A, se kterou vydal 3 LP (N.W.A and the Posse, Straight Outta Compton a Niggaz4life) a 1 EP (100 Miles And Runnin'). Za svého života vydal jedno LP (Eazy-Duz-It), Str8 Off Tha Streetz Of Muthaphukkin Compton, které ale vyšlo až po jeho smrti. Nahrál také 2 EP (5150 Home 4 Tha Sick a It's On (Dr. Dre) 187um Killa. Byly vydány také 2 posmrtné kompilace Eternal E a Impact Of The Legend.

Zemřel ve 31 letech v roce 1995 na AIDS, kvůli nákaze HIV, kterou získál od prostitutky. Jeho osobu použili i jako predlohu k postavě Rydera z počítačové hry GTA: San Andreas.
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno


Eazy E ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.