Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

Nature - bee in action - Hardcore - 018 - text

playlist

Včely jsou létající hmyz úzce spjatý s vosy a mravenci , známými svou úlohou v opylování a v případě nejznámějších včelích druhů evropská včelí medačka pro výrobu medu a včelího vosku . Včely jsou monofyletickou linií uvnitř nadčeledi Apoidea a jsou v současné době považovány za klavír , nazvaný Anthophila . Existuje téměř 20 000 známých druhů včel v sedmi uznaných biologických rodinách . [1] [2] Jsou nalezeny na všech kontinentech kromě Antarktidy, v každém prostředí na planetě, která obsahuje květinové rostliny opeřené hmyzem .

Některé druhy včetně medonosných včel , čmeláků a bezobratých včel žijí společensky v koloniích. Včely jsou přizpůsobeny pro krmení na nektaru a pylu , první je primárně jako zdroj energie a druhý je primárně pro bílkoviny a jiné živiny. Většina pylů se používá jako potravu pro larvy . Včelí opylení je důležité jak ekologicky, tak i komerčně ; pokles divokých včel zvýšil hodnotu opylování komerčně řízenými kopřivami včel.

Včely se nacházejí v rozmezí od drobných nepatrných druhů včel, jejichž dělníci mají délku menší než 2 milimetry ( Megachile pluto) , největší druh listí včel , jejichž kmeny dosahují délky 39 milimetrů (1,54 in). Nejčastějšími včely na severní polokouli jsou Halictidae nebo potní včely, ale jsou malé a často se mýlí s vosy nebo muchami. Dravci predátorů včel zahrnují ptáky, jako jsou včela-jedlíci ; hmyzí dravci zahrnují včelovité a vážky .

Lidské včelařství nebo včelařství se praktikuje po tisíciletí, neboť se jedná o období starověkého Egypta a starověkého Řecka . Kromě medu a opeření produkují medonosné včelí vosk , mateřská kaše a propolis . Včely se objevily v mytologii a folklóru, a to ve všech fázích umění a literatury, od starověku až po současnost, i když se primárně soustředily na severní polokouli , kde je včelařství mnohem častější

Text přidal GERmanikss

Video přidal GERmanikss


Nezařazené v albu

Dj GERmanikss DANCER texty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.