Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

CCount Basie - texty

count-basie-553351.jpg
Texty písní

texty písní

Count Basie, vlastním jménem William James Basie (21. srpna 1904, Red Bank, New Jersey – 26. dubna 1984, Hollywood, Florida) byl americký jazzový pianista, varhaník, kapelník a skladatel.

Vyrůstal v Kansas City. Všeobecně je považován za jednoho z nejdůležitějších jazzových kapelníků jeho doby. Basie vedl svou populární skupinu téměř padesát let. Pod jeho vedením se proslavilo mnoho známých muzikantů jako tenor saxofonista Lester Young a Herschel Evans, trumpetisté Buck Clayton a Harry "Sweets" Edison a zpěváci Jimmy Rushing a Joe Williams.

Basie založil vlastní skupinu v roce 1934, ale časem se vrátil do skupiny Bennie Motena z Kansas City. Po Motenově smrti se skupina neúspěšně pokusila udržet pohromadě. Basie s mnoha Motenovými členy zformoval skupinu novou.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Video Překlad Karaoke
Boogie Woogie video
How Long, How Long Blues video
The Dirty Dozens video
Přehrát celé album

Count Basie ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.