Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

Intro - text, překlad

playlist

[Intro - Alan Watts:]
What makes you itch? What sort of a situation would you like?

Let’s suppose, I do this often in vocational guidance of students, they come to me and say, well, "we’re getting out of college and we have the faintest idea what we want to do". So I always ask the question, "what would you like to do if money were no object? How would you really enjoy spending your life?"

Well, it’s so amazing as a result of our kind of educational system, crowds of students say well, we’d like to be painters, we’d like to be poets, we’d like to be writers, but as everybody knows you can’t earn any money that way. Or another person says well, I’d like to live an out-of-doors life and ride horses. I said you want to teach in a riding school? Let’s go through with it. What do you want to do?

When we finally got down to something, which the individual says he really wants to do, I will say to him, you do that and forget the money, because, if you say that getting the money is the most important thing, you will spend your life completely wasting your time. You’ll be doing things you don’t like doing in order to go on living, that is to go on doing things you don’t like doing, which is stupid

And so, therefore, it’s so important to consider this question: What do I desire?

Text přidala hanbor

Video přidala SuperSonic

[Intro - Alan Watts]
Po čem toužíš? Jaké situace máš rád?

Předpokládejme, že tohle často dělám ve studentské poradně pro výběr povolání, přijdou za mnou a řeknou: "Takže, odcházíme z vysoké a nemáme ani to nejmenší ponětí o tom, co bychom chtěli dělat." Tak se jich vždycky zeptám: "Co bys rád dělal, kdyby peníze nehrály roli?" Jak bys rád strávil svůj život?"

No, je úžasné, že výsledkem našeho vzdělávacího systému je to, že davy studentů řeknou: "No, chtěli bychom být malíři, chtěli bychom být básníci, chtěli bychom být spisovatelé, ale, jak všichni vědí, na živobytí si takhle člověk nevydělá." Nebo jiný člověk řekl: "No, rád bych žil v přírodě a jezdil na koních." Zeptala jsem se: "Chceš být instruktorem v jezdecké škole? Tak běž do toho. Co chceš dělat?"

Když konečně najdeme něco, na co ten člověk řekne, že by ho to vážně bavilo, řeknu mu: "Dělej to a zapomeň na peníze, protože když řekneš, že vydělávat peníze je to nejdůležitější, strávíš celý svůj život naprostým mrháním času. Budeš dělat věci, které děláš nerad jen proto, abys dál přežíval, což znamená dělat věci, které nemáš rád, a to je hloupé."

Tudíž, je důležité zvážit odpověď na otázku: "Po čem toužím?"

Překlad přidala SuperSonic


Only Human

Cheryl Cole texty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.