Playlisty Kecárna
Reklama

VChavela Vargas - texty

chavela-vargas-518481.jpg
Texty písní

texty písní

Tato mexická zpěvačka, se narodila jako Isabel Vargas Lizano (r.1919 v San Joaquín de Flores, Kostarika), se stala známou především pro svůj pěvecký projev, styl oblékání a přednesu, jako "žena v červeném ponču".
Velmi specificky se oblékala a vystupovala často jako muž, vče...
tně doutníku, konzumace alkoholu a nošení zbraně, kdy zpívala především tzv. ranchera (lidové poetické písně interpretované z pohledu muže), kde často pěla o touze po ženách.
Ve 14 letech přijela do Mexika, kde zpívála na ulicích. Roku 1950 zaznamenala velké úspěchy v Acapulcu a r.1961 nahrála první album. Její sláva stoupala... 1970 se na 15 let stáhla do ústraní kde bojovala s alkoholismem. Rok 1991 znamená návrat na scény. Ve svých 81 letech se veřejně přiznala ke své lesbické sexuální orientaci (Frida Kahlo byla zřejmě její blízkou přítelkyní). Ve věku 83 let zpívala poprvé v Carnegie Hall (2003), za což se zasadil její velký obdivovatel Pedro Almodóvar...
Zemřela 5. srpna 2012 v Cuernavaca, Morelos, Mexiko po té, co byla přijata do nemocnice pro dýchací obtíže a bolesti srdce. Bylo jí 93 let.
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
La llorona video   1 057
Paloma negra video česky   1 359
Luz de luna video   699
Somos video   131
Tata Dios video   81
Přehrát nezařazené písně


Chavela Vargas ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.