Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

BBasic Element - texty

basic-element-331426.jpg
Texty písní

texty písní

Basic Element je švédská eurodance skupina působící v polovině 90. let 20. století, která se v roce 2005 vrátila a začala vydávat nový materiál.

Skupina působila ve Švédském Malmö ve složení: rapper a zpěvák Peter Thelenius (Petrus), klávesista Cesar Zamini, akordeonista Branko Nuss, a zpěvačka Zetma Prembo. Později ve skupině působily zpěvačky Saunet Sparell, Marie Fredriksson (nezaměňovat ze zpěvačkou Roxette Marie Fredriksson) a Andrea Myrander. V současnosti ve skupině působí jen Peter Thelenius (Petrus) a Jonas Wesslander.

Peter Thelenius a Cesar Zamini založili skupinu v roce 1992. Zpěvačku Zetmu objevily přes úřad práce. V roce 1993 podepisují smlouvu s EMI Records, kde vydávají svůj první singl "Move Me". Následující rok navazují na singl "Move Me" hitem "The Promise Man", se kterým dosáhli 1. místa ve Švédské hitparádě. Následuje album "Basic Injection" a další diskotékové hity "Touch" a "Leave It Behind".

V roce 1995, opouští Zetma skupinu (kvůli těhotenství), a na její místo nastupuje Saunet Sparell. Vydávají nové album "The Ultimate Ride" (obsahující hity "The Ride" a "The Fiddle"). Petr a Caesar začínají mít neshody ohledně budoucnosti kapely, což vrcholí odchodem Cesara ze skupiny. Peter poté pokračuje s kapelou sám. Třetí album "Star Tracks" zvukově připomíná disko 70. let. Poté skupinu opouští i Saunet Sparell protože, jak řekla, Theleniusovi záleželo jen slávě,[1] a tak projekt "Basic Element" na čas opouští scénu. V roce 1997, vydává Peter sólové album "Trust Then Pain" pod jménem "Petrus". Basic Element se vrací o rok později s novým albem "The Earthquake" (které obsahuje klasický zvuk eurodance) a novou zpěvačkou Marií Fredriksson (nezaměňovat ze zpěvačkou Roxette Marie Fredriksson).

Od roku 1999, si oba dva členové dávají dlouhou přestávku, ale v roce 2005 se skupina již podruhé vrací, tentokrát s předělávkou jejich hitu z roku 1995 "This must be a dream", a s novým členem, Mathiasem Olofsonem. V únoru 2006, vydávají nový singl "Raise the Gain" s trochu odlišným zvukem. Dne 7. února 2007, skupina vydává comebackové album "The Empire Strikes Back". Později v roce 2007, opouští Marie Fredriksson kapelu a je nahrazena Andreou Myrander a přichází i rapper Jonas Wesslander . Další album vydávají v roce 2008 jmenuje se "The Truth". Poté skupina vydává nový singl "Got U Screaming" (2010). Mezi lety 1994 - 2009 vydala skupina 6 alb po celém světě a prodala více než 1,5 milionů nahrávek.[2]

V Lednu 2011, bylo na domovské stránce kapely oznámeno že Andrea Myrander oficiálně skupinu opouští. O několik měsíců později, přesněji v květnu 2011, proběhlo během koncertu oznámení o vydání nového singlu "Turn Me On". Byl zveřejněn na YouTube 27. května.

Video Překlad Karaoke
Feelings video
Touch You Right Now video
Rage video
Game Over video
Turn Around video
Not With You video
The Bitch video česky
I'll Never Let You Know 2008 video
Raise The Gain 2008 video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
To You video
I'll Never Let You Know1 video
Raise the gain video
Out Of This World video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
I'll Never Let You Know video
Life In Vain video
Rock The World video
Rok The World (Overdrive Mix) video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Another day video
Shame video
Take Me Up video
Rule Your World video
Shame (Dogshit Nasty Club Mix) video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
This Must Be A Dream video
The Fiddle video
The Ride video
Vision Of My Mind
The Ride (Sex-Ride Mix) video
The Fiddle (Rippin' Fiddle Mix) video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
The Promise Man video
Another day video
Leave It Behind video
I Want U video
Touch video
Move Me video
How To Come Close To U video
Touch (Extended Remix) video
The Promise Man (Rob & JJ Euroclub Mix - Radio Edit) video
Přehrát celé album

Basic Element ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.