Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

AAtli Örvarsson - texty

Přidat fotku
Texty písní

texty písní

Původem Islandský skladatel, celým jménem Örvarr Atli Örvarsson, se narodil 7. července 1970. Jeho hudební začátky se vážou k jeho rodnému městu Akureyri kde byl platným členem místní hudební scény. Díky Pete Carpenterovu stipendiu se dostal do Los Angeles, kde nějakou dobu pracoval pod slavným producentem Mikem Postem, který za svoji práci na televizních projektech získal hned několik cen Grammy a Emmy. Pro Örvassona to byla důležitá zkušenost, kterou využil při dalším kariérním postupu. V roce 2006 si jej vybral Hans Zimmer do své produkční společnosti Remote Control Productions. Zde se podílel na mnoha soundtracích, jmenovitě Simpsonovi ve filmu, Andělé a Démoni nebo třeba Piráti z Karibiku.

Od roku 2008 také samostatně vytvořil několik oceňovaných soundtracků k předním snímkům. K snímkům ke kterým vytvořil svoji hudbu patří ÚHEL POHLEDU, BABYLON A.D., ČTVRTÝ DRUH, HON NA ČARODĚJNICE nebo třeba OREL DEVÁTÉ LEGIE. Za svoji práci byl nominován na dvě prestižní ocenění v oblasti filmové hudby. V roce 2008 jej International Film Music Critics Association nominovala na ocenění Objev roku. Rok poté byl nominován World Soundtrack Academy na podobné ocenění za svojí práci na soundtracku ke snímku BABYLON A.D.

Své práci je ochoten obětovat velké množství času, neboť jeho zálibou je hledat ve svojí práci neustále nové výzvy. Kvůli své práci na snímku OREL DEVÁTÉ LEGIE odcestoval do Skotska, kde s místními hudebníky zachovávajícími Keltské tradice a zaznamenával tradiční skladby a hudební kompozice. Tyto data následně využil při fúzi s moderní tradicí filmových hudebních doprovodů k vytvoření výsledného soundtracku.

Právě práce na tomto soundtracku jej podnítila k vytvoření nového hudebního projektu Torrek, který je spojením tradiční Islandské a Irské hudby.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Enrique & Veronica video
Video Překlad Karaoke
The Return of the Eagle video
The Ninth Legion video
Edge Of The World video
May Your Souls Take Flight video
Beyond The Territories video
Testudo video
Highlands video
Fleeing The Village video
I Will Return video
North Of The Wall video
Barbarians video
Honourable Discharge video
The Seal People video
Out Swords video
Better Angry than Dead video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Conclusion video
Flight To Nome
Ashley video
Torn Apart
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Leaving the Monastery video
Rover Chase video
Entering New York City video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Vantage Point - Main Title video
Clockwork
Suarez' Plan
Explosion Aftermath
Serendipity
Tightening Circle
End Title
Run Enrique Run
President and Decoy
Motorcade
The President Is Safe
Lewis and Anna

Atli Örvarsson ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.