Playlisty Kecárna
Reklama

AASPM & Jan Spálený - texty

aspm-jan-spaleny-471323-w200.jpg
Texty písní

texty písní

ASPM & Jan Spálený má 9 fanoušků · Stát se fanouškem

ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů) je česká, převážně bluesová hudební skupina, založená roku 1984 a je dodnes aktivní.

V druhé polovině 80. let a začátkem 90. let t... vořili skupinu tři, renomovaní hudebníci: Jan Spálený, Petr Kalandra a František Havlíček. Jan Spálený byl převážným autorem hudební složky repertoáru, slova pro kapelu psalo několik význačných textařů té doby: Petr Kopta, Zdeněk Rytíř či Pavel Vrba, ale nezřídkakdy si psali texty Spálený a Kalandra sami. Havlíček pak plnil úlohu sólisty na dechové nástroje (saxofony, flétna a zejména basklarinet). Žánrově by se hudba z tohoto období dala zařadit na pomezí folku a blues a skupina v jeho průběhu nahrála čtyři studiová a dvě živá alba.
Roku 1993 se trio rozešlo a Jan Spálený si vystavěl nové ASPM, jehož základem je on jako zpěvák a klavírista, jeho syn Filip Spálený jako tubista, Michal Gera jako hráč na trumpetu a jako vibrafonista Radek Krampl. Na bicí hraje Filip Jeníček. ASPM v této podobě hraje oproti původnímu triu více jazzovější podobu blues a vydalo šest studiových alb, z nichž dvě ("...až srdce usedá" a "Má vina") byla oceněna cenou akademie populární hudby Anděl.

Zdroj: Wikipedie.cz
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Krůtí píseň video   1 116
Dům z obilí video   311
Uzenej večer video   393
Anonym   190
Přehrát nezařazené písně
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno


ASPM & Jan Spálený ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.