Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

AAnawa - texty

Přidat fotku

Polská skupina, založena v 1967 roku studenty architektury v Krakově jako kabaret a kapela. Hudebnicí sami řikali, že dělají "kermis a cirkus s liryckyma přestavkama", přez to velmi dobře zpracovavali a zhudebnovali básně. Na začatku spolupracovali: M. Grechuta (zpěv), J. K. Pawluśkiewicz (klavír), Zbigniew Wodecki (housle), Anna Wójtowicz (cello), Tadeusz Dziedzic (kýtara). Už v 1967 vyhrali cenu Grand Prix na festivalu studentské písní a pak třikrat (1968, 1969, 1971) ceny na Festivalu Polské Pisní v Opoli. Na prvních dvou deskach s Grechutou (Martek Grechuta & Anawa a Korowód) spolupracovali se skupiny taky Marek Jackowski (kýtara a bas) a Jacek Ostaszewski (flet). V 1972 skupina se rozloučila s Grechutou. Odešli taky Ostaszewski a Jackowski (založilí skupinu Osjan, pozdějí Ostaszewski - Maanam). Zpěvakem stal se Andrzej Zaucha (dřiv: Dżamble). Se Zauchou nahrali jedno album (Anawa), kde s basněmi se míha moderní jazz-rock a skupina se rozešla. V 1976 Pawluśkiewicz přemlouvil Grechutu k nahrání musikálu k textům Stansława Ignacyho Witkiewicza (Biała Lokomotywa) a od te doby opět spolupracovala s Grechutou a fungovala až do roku 2003. J.K. Pawluśkiewicz odešel se souboru v roku 1980.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Kantata video
Anawa

(1973)

Video Překlad Karaoke
Kto wybiera samotność video
Człowiek miarą wszechrzeczy video
Abyś czuł video
Widzialność marzeń video
Ta wiara video
Będąc człowiekiem video
Stwardnieje ci łza video
Tańcząc w powietrzu video
Uwierz w nieznane video
Kto tobie dał video
Nie przerywajcie zabawy video
Přehrát celé album

Anawa ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.