Playlisty Akce
Reklama

K Tereza Kerndlová biografie

Biografie

Tereza Kerndlová na svět přichází 6. října 1986 v Brně. Otec je známý jazzový a swingový zpěvák Ladislav Kerndl. Již od 3 let cestuje Tereza na lodích po celé Evropě; cestuje s otcem, který na lodích působí jako hudebník a zpěvák.

V 7 letech nastupuje na Základní školu v Černé Hoře. Dva roky se učí hrát na flétnu a sedm let na klavír. 3 roky působí ve sboru Ivy Bittové, 5 let závodně stepuje v týmovém stepu (Tap Dance studio Blansko) pod vedením Romana Matala. Je 6-ti násobná mistryně ČR, MS 4. a 6. míso, ME 1. místo.

Od 8 let začíná veřejně vystupovat s otcem a jeho orchestrem Jazz Friends, také s orchestrem Gustava Broma, Felixe Slováčka a dalšími Big bandy. S otcem zpívá na celkem osmi albech, za které obdrželi několik zlatých a platinových desek. S otcem také vystupuje v televizních pořadech a dokonce je o ní natočen dokument pro Českou televizi - Nehasit, hořím. Jako host v pořadu Karel Gott swingující vystupuje po boku Karla Gotta. Účastní se charitativních akcí pro Kapku Naděje a jiné projekty. Začíná studovat na Gymnáziu v Rájci-Jestřebí.

Po skončení natáčení TV pořadu Do-re-mi dostává od producenta nabídku na spolupráci a následně vzniká (spolu s Terezou Černochovou a Helenou Zeťovou) dívčí trio Black Milk. Pod touto taktovkou vydávají album Modrej dým, v roce 2002 Black Milk získávají Českého slavíka v kategorii Objev roku a cenu Akademie populární hudby. O rok později vydávají druhé album, tentokrát s názvem Sedmkrát. Obě CD získávají za prodej Zlatou a posléze také Platinovou desku.

Na jaře 2005 se Black Milk rozpadají a Tereza se vydává na sólovou dráhu. V březnu 2006 vydává své debutové album Orchidej a také se na jeden rok stává tváří značky Maybelline New York a fotí kalendář pro firmu Balmain. O dva roky později vydává album Have Some Fun, které natáčela v Belgii s producentem Stanem Šimorem. Na natáčení desky se podílí řada světových autorů (například Gordon Pogoda - autor titulní melodie k seriálu Sex ve městě).

V lednu 2008 je nominována na účast v národním kole soutěže Eurosong. V televizním souboji vítězí a jede reprezentovat Českou republiku v mezinárodním kole soutěže, zde zvané Eurovision Song Contest, kde končí na předposledním 18. místě a do finálové části se již nedostává. V listopadu vydává album Retro a do rádií posílá hitový singl Anděl.

V listopadu roku 2009 vychází DVD 50 minut pro tebe. 24. října 2011 vydává album Schody z nebe se stejnojmenným singlem a v roce 2018 desku S tebou. Krom toho hostuje raperovi Kalimu v singlu Ve frontě na sny.

Tereza se také věnuje dabování. V brněnském studiu Drak nadabovala za pět let více než 200 filmů a seriálů.

Zpracoval: danielson;
Historie úprav

14.04.2021 - 07:53 DevilDan ubral -25 znaků
06.01.2010 - 23:43 danielson přidal 2648 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.