Playlisty Kecárna
Reklama

S Soundtrack - Pán prstenů - Návrat krále Zajímavosti

soundtrack-pan-prstenu-navrat-krale-292967.jpg
Zajímavosti

zajímavosti

Soundtrack - Pán prstenů - Návrat krále má 143 fanoušků

Zajímavosti interpreta

  • Jedná se o jediný fantasy snímek, který vyhrál Oscara pro nejlepší film. Zároveň jde o jediné pokračování, které vyhrálo Oscara za nejlepší film bez předchozího dílu, který ho vyhrál také.  (DevilDan)
  • Většina toho, co Legolas (Orlando Bloom) řekne při cestě průsmykem v Mlžných horách v prodloužené edici filmu, je citací z knihy. (DevilDan)
  • Portréty všech hlavních postav v závěrečných titulcích byl nápad Iana McKellena (Gandalf). Skeče maloval Alan Lee, produkční návrhář. (DevilDan)
  • Viggo Mortensen (Aragorn) složil nápěv a zazpíval část písně při své korunovaci. Překlad elfských slov zní: „Z Velkého moře do Středozemě přicházím. Setrvám na tomto místě, stejně jako dědicové moji, až do konce světa.“ Podle tradice Středozemě je toto stejný verš, který zpíval Elendil, když poprvé dorazil z Númenoru do Středozemě. (DevilDan)
  • Autorem melodie písně, kterou Pipin zpívá Denethorovi (John Noble) je sám Billy Boyd. Natáčení písně v londýnském studiu Abbey Road považuje Billy za jeden z vrcholů své kariéry.  (DevilDan)
  • Poslední věta ve filmu je stejná jako v literární předloze: "Well, I'm back."  (DevilDan)
  • Při filmování smrti Sarumana (k vidění v prodloužené edici filmu) se Peter Jackson snažil vysvětlit Christopheru Leeovi, jak reagovat na bodnutí do zad. Lee jej, jako veterán druhé světové války, ujistil, že dobře ví, jak zahrát muže, kterého bodli do zad. (DevilDan)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.