Playlisty Kecárna
Reklama

S Soundtrack Hobit: Šmakova dračí poušť Zajímavosti

soundtrack-hobit-smakova-draci-poust-482782.jpg
Zajímavosti

zajímavosti

Soundtrack Hobit: Šmakova dračí poušť má 70 fanoušků

Zajímavosti interpreta

  • V prodloužené verzi filmu je možné vidět Royda Tolkiena, pravnuka J. R. R. Tolkiena. Konkrétně se objevuje ve flashbacku ve scéně, kdy Gandalf (Ian McKellen) vede rozhovor s Beornem (Mikael Persbrandt) a zmíní hrobku v Rhudauru. (DevilDan)
  • Jednomu počítačovému procesoru by zabralo vyrenderování jediné Šmakovy šupiny celý týden. Ještě štěstí, že tvůrce digitálních efektů Weta k těmto účelům používá doslova farmu počítačů s vícejádrovými procesory. (DevilDan)
  • Režisér Peter Jackson se ve filmu objevil v malé roli hned na začátku filmu jako muž, který si ukousne mrkve. Roli muže s mrkví přitom neztvárnil poprvé. Ve filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001) ve scéně v Hůrce se objevil v totožné úloze. (DevilDan)
  • Dialog, kdy Legolas (Orlando Bloom) najde Tauriel (Evangeline Lilly) řekne: "Tohle není náš boj," načež Tauriel odpoví: "Nejsme snad součástí tohoto světa?" připomíná dialog mezi Smíškem (Dominic Monaghan) a Stromovousem ve filmu Pán Prstenů: Dvě věže (2002).  (DevilDan)
  • Thorinova (Richard Armitage) věta elfskému králi Thranduilovi (Lee Pace) "Ishkhaqwi ai durugnul" se vyskytuje také ve filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenů (2001), kdy Gimli (John Rhys-Davies) odpovídá Haldirovi (Craig Parker). Oboje říká trpaslík Elfovi. (DevilDan)
  • Benedict Cumberbatch se na svoji "roli" draka Šmaka připravoval v zoo, kde pozoroval plazy (DevilDan)
  • Herec Benedict Cumberbatch nadaboval vedle draka Šmaka také záhadného Nekromanta, kterého měl namluvit Nathaniel Lees, jenž sídlí v pevnosti Dol Guldur. Cumberbatch postupoval netradičně – při nádechu a ještě k tomu text odříkával pozpátku, což při konečném převrácení slov vyznělo ještě děsivěji a tajemněji.  (DevilDan)
  • Originální podtitul „The Desolation of Smaug“, tak se jmenuje oblast v okolí Osamělé hory, je dvojsmyslný. Může značit i „Šmakovu opuštěnost“ (DevilDan)
  • Děj se měl původně odehrávat až po ději knihy "Hobit". Jako inspirace měly posloužit například dodatky knihy "Návrat krále". Díky tomu by se objevily i postavy z knižní trilogie Pán prstenů, které v knižním Hobitovi nejsou. Například Denethor II. (John Nogle), Saruman (Christopher Lee) a Aragorn (Viggo Mortensen). Nakonec ale Peter Jackson a Guillermo del Toro rozhodli, že se budou držet knihy a děj druhého filmu bude také podle knihy "Hobit". (DevilDan)
  • Thranduil (Lee Pace) je otcem Legolase (Orlando Bloom), ve skutečnosti je dĕlí pouhé dva roky, ale Lee Pace je mladší.  (ElfkaTauriel)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.