Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

S Soundtrack - Hannah Montana biografie

soundtrack-hannah-montana-483220.jpg

Soundtrack - Hannah Montana má 4684 fanoušků

Biografie

Hannah Montana je pseudonym Miley Stewart, hrdinky stejnojmenného zábavného rodinného seriálu. Miley Stewart patří mezi naprosto normální holky, které musí chodit do školy, musí se učit a volný čas tráví s kamarády a doma. Po večerech se z „obyčejné hnědovlasé dívky“ Miley stává "Neobyčejná blonďatá dívka". Dívka, která má milióny fanoušků a nechává si říkat Hannah Montana. I když je obrovská hvězda, snaží se vždy vrátit do svého běžného života, do kterého patří její nejlepší kamarádka Lilly a škola.

Hrdinku seriálu Miley Stewart hraje herečka, zpěvačka a textařka Miley Cyrus, rodným jménem Destiny Hope Cyrus. Proslavila se díky účinkování v právě zmíněném známém seriálu Hannah Montana, vysílaného na Disney Channel.

Miley se narodila 23. listopadu 1992 v Nashville ve státě Tennessee, rodičům Leticii Tish a Billovi Ray Cyrusovi (country zpěvákovi). Rodiče ji dali jméno Destiny Hope (v překladu "osudová naděje"), protože věřili, že by mohla dokázat velké věci. S rodiči a pěti sourozenci vyrůstala na farmě, kousek od Nashville.

Již v 9 letech se Miley začíná zajímat o herectví. V té době zrovna s rodinou dočasně bydlí v Torontu v Kanadě. Na televizních obrazovkách se poprvé objevuje v televizním seriálu jejího otce, zvaném Doc, kde hraje dívku Kylie. V roce 2003 ztvárňuje roli v úspěšném filmu Big Fish (Velká Ryba) od Tima Burtona. Největší zlom její kariéry však nastává, když vyhrává casting na hlavní roli v seriálu Hannah Montana. Dle slov Garyho Marshe, víceprezidenta kanálu Disney Channel, byla Miley Cyrus do role obsazena díky své energické povaze. Seriál je vysoce hodnoceným hitem, s průměrnou sledovaností 4 miliónů diváků za epizodu.

4. dubna 2006 pro Miley nastává první pěvecký úspěch, když zpívá předělávku "Zip-a-Dee-Doo-Dah" od Jamese Basketta, která byla původně použita v animovaném filmu z roku 1946, Song of the South. 24. října 2006 vydává Walt Disney Records první soundtrack k Hannah Montana, ve kterém zpívá 8 písní jako postava Hannah Montana, a jednu jako Miley Cyrus společně se svým otcem. Album se stává 8. nejprodávanější v USA v roce 2008, s téměř dvěma milióny prodaných nosičů. Poté je dvakrát znovu vydáno jako Holiday Edition, obsahující předělávku od Miley Cyrus "Rockin Around Christmas Tree" a Special Edition, obsahující píseň "Nobody Perfect", která se poprvé objevuje na albu Disney Channel Holiday v roce 2007. Miley dále dělá předskokana na turné The Cheetah Girls, vystupujících v 39 městech. Miley dále nahrává remake klasické Disney písně "Part of Your World" pro pátou edici DisneyMania.

8 měsíců po vydání prvního soundtracku, vydává Miley Cyrus dvojalbum nazvané Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus. První CD slouží jako soundtrack k seriálu Hannah Montana, druhé je debutovým sólovým počinem Miley Cyrus. Sama je autorkou osmi z deseti písní. Skladba "See You Again“ se stává její první písničkou, která se umísťuje v TOP10 v hitparádě Billboard Hot 100.

Miley Cyrus vydává své druhé album Breakout. Deska je prvním albem Miley Cyrus, která nemá žádnou spojitost se sitcomem Hannah Montana. Píseň „7 Things“ se stává jejím nejúspěšnějším hitparádovým singlem. Album se ocitá na 1. místě US Billboard 200 chart. V dubnu 2008 vystupuje se svým otcem na CMT Music Awards. Tentýž rok účinkuje také na Teen Choice Awards. Nahrává verzi písně "Santa Claus Is Coming To The Town" pro kompilační album All Wrapped Up. Následně se vydává na tour jako Hannah Montana. To startuje v St. Louis, Missouri a kvůli obrovskému zájmu je prodlouženo. Počet vystoupení tak dosahuje neuvěřitelného čísla 69. V září vystupuje s několika ostatními umělci v Gibson Amphitheatre, Universal City, Kalifornie na benefičním koncertu, jehož výtěžek jde na výzkum rakoviny.

V červnu 2009 začíná natáčet nadcházející film The Last Song, založený na románu od Nicholase Sparkse, ve kterém hraje vzpurnou dospívající dívku, trávicí léto s odcizeným otcem v jeho domě na pláži. Premiéra je plánována na rok 2010 a natáčení končí Teen Choice Awards 2009. Film je snahou zavést Miley mezi starší diváky. Miley nahrává píseň s Jonas Brothers "Before The Storm" na jejich čtvrté studiové album Lines, Vines and Trying Times. Také vydává další soundtrack Hannah Montana 3, který ji přináší její první TOP10 jako Hannah a celkově 4. místo s písní "He Could Be The One."

Píseň "Party In The USA" z exklusivního Wal-Mart EP s názvem The Times of Our Lives se umisťuje na 1. místě v Hot Digital Songs s 226 000 placenými stáhnutími, což z Miley dělá nejmladšího umělce v čele tabulky; Poté debutuje na Billboard 100 s místem 2. Jedná se o nejvyšší debut sólové umělkyně, hned za debutem písně "Inside Your Heaven" od Carrie Underwood z roku 2005, která se umisťuje na 1. místě, čímž se stává nejrychleji postupujícím singlem v historii Hollywood Records.

14. září 2009 se Miley vydává na světové turné. V červenci získává Disney filmová práva k románu Wings od Aprilynne Pike, od kterého se očekává, že v něm bude mít Miley hlavní roli.

Biografii zpracoval Daniel Fiala

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.