Playlisty Akce
Reklama

S Snow Patrol biografie

Biografie

Snow Patrol vznikla na začátku roku 1994 na University of Dundee, kde ji založili studenti Gary Lightbody, Mark McClelland a Michael Morrison v té době pod jménem Shrug. Kapela začala vystupovat na univerzitě a v blízkých hospodách, svou první EP pojmenovali "The Yogurt vs. Yoghurt Debate". V roce 1996 změnili své jméno na Polarbear kvůli tomu, že se Shrud jmenovaly i jiné americké kapely. Krátce na to kapelu opustil bubeník Michael Morrison. V polovině roku 1997 Polarbear vydali debutové EP Starfighter Pilot pod labelem Electric Honey. Ve stejném roce se kapela znovu a naposledy přejmenovala na dneska známé jméno Snow Patrol kvůli konfliktu s kapelou ex-basáka Jane's Addiction Ericem Averym.

Pod novým jménem se kapela upsala nezávislé nahrávací společnosti Jeepster. O rok později vyšlo debutové album Songs for Polarbears, které bylo pozitivně přijato kritikou, ale nebylo komerčně úspěšné. V roce 1999 skupina vyhrála cenu "Phil Lynott Award for Best New Band" od irského časopisu Hot Press. Rok 2001 přinesl druhou desku, When It's All Over We Still Have to Clear Up. Ve stejném roce je nahrávací společnost vyrazila.

Po změnách společností kapela nakonec vydala Final Straw, 4. srpna 2003, pod Black Lion. Po hudební stránce se album podobalo dvěma předchozím a nesetkalo se s žádným rádiovým hitem. Nakonec se stalo 26. nejoblíbenějším albem v Británii a kapela se stala předskokanem U2 na jejich turné Vertigo Tour.

16. března 2005 sestavu opustil McClelland, jehož náhradou se později stal Paul Wilson z kapely Terra Diablo. Stejně tak bylo oznámeno, že se klávesista Tom Simpson stává oficiálním členem kapely. V prosinci 2005 bylo dokončeno nahrávání desky Eyes Open, které vyšlo 28. dubna 2006 v Irsku, o něco později v Anglii, kde se nejdříve seznámili se singlem You're All I Have. Největších úspěchů dosáhl singl Chasing Cars, který byl použit i v seriálu Chirurgové (Grey's Anatomy). 26. listopadu bylo album vyhlášeno jako nejprodávanější nosič roku 2006 ve Spojeném království s prodejem 1,5 milionu kopií.

K oslavám patnácti let vyšla první kompilace Up to Now, která obsahovala třicet písní na dvou CD, z nichž tři jsou zbrusu nové skladby. Prvním singlem se stala píseň Just Say Yes.

Šesté album přineslo nový hudební směr, což potvrdil první vydaný singl Called Out in the Dark. Později bylo oznámeno i jméno alba, Fallen Empires, které nakonec vyšlo 11. listopadu 2011 spolu s druhým singlem This Isn't Everything You Are.

14. května 2013 vyšla druhá kompilace Greatest Hits. Po tvůrčím bloku kapela ohlásila příchod nové desky s názvem Wildness s pilotním singlem Don't Give In vydaným 12. dubna 2018. Samotné album vyšlo 25. května. Předskakovalo ho EP What If This Is All the Love You Ever Get? obsahující remixy písně stejného jména.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

16.10.2020 - 22:36 DevilDan přidal 2920 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.