Playlisty Kecárna
Reklama

S Smash Into Pieces biografie

Biografie

Smash Into Pieces začínají v roce 2008, kdy se Benjamin Jennebo (kytara), Isak Snow (bicí) a Viktor Vidlund (basa) setkali, aby si spolu jamovali. Později téhož roku se k nim přidali Chris Adam Hedman Sörbye (zpěv) a Per Bergquist (kytara). Kapela poté hrála v místních hospodách poblíž Örebra.

V dubnu 2013 podepsali nahrávací smlouvu s Gain/Sony Music a poté vydali své debutové album Unbreakable. Album dosáhlo třetího místa ve švédských rockových hitparádách. V listopadu téhož roku účinkovali v Japonsku, díky čemuž King Records vydala limitovanou edici alba Unbreakable.

V roce 2015 vyšlo druhé album The Apocalypse DJ, které se dostalo na druhé místo ve švédských rockových hitparádách. Album se dostalo i do první desítky pozic v dalších skandinávských albových hitparádách. Skladba Disaster Highway byla uvedena na rockovém seznamu skladeb "Rock This" na platformě Spotify a byla jejich první skladbou, která zasáhla více než milion streamů. Po tomto albu Isak Snow opustil kapelu.

Velký průlom přišel v roce 2017 s třetím albem Rise and Shine. S tímto albem se The Apocalypse DJ oficiálně stal bubeníkem a DJem kapely. Díky restartu bylo do hudby přidáno více prvků elektro/EDM, což dalo albu nový zvuk. I po třetím albu musela skupina přijmout další odchod, tentokrát Viktora Vidlunda.

S úspěchem alba se měsíční počet posluchačů na Spotify zvýšil z 90.000 na 205.000. Po albu se skupina vydala na delší koncertní turné se třemi hlavními turné po Severní Americe, Evropě a Skandinávii se 100 vystoupeními během 10 měsíců.

V roce 2018 na albu Evolver skupina integrovala pop a elektronické prvky více než dříve. Před vydáním alba Arcadia v roce 2020 bylo v letech 2019 až do vydání alba digitálně vydáno 8 skladeb z alba a 3 remixy DJ Zardonica.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

18.04.2021 - 16:55 DevilDan přidal 1811 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.