Playlisty Akce
Reklama

S Slza biografie

Biografie

S myšlenkou založit kapelu přišel kytarista a skladatel Lukáš Bundil, Petr Lexa ho zaujal na svém YouTube kanále, kde pod přezdívkou Hoggy natáčel vlogy i nahrával cover verze písním. V tomto spojení v roce 2014 zabodovali v rádiích se singlem Lhůta záruční.

Brzy ho následovaly další dva úspěšné singly s texty od Xidla X, Celibát a Katarze, kterou šlo slyšet v televizním seriálu Přístav, kde si Petr střihl roli Petra Dvořáka. 13. listopadu 2015 kapele vyšlo debutové album Katarze. Její úspěch podtrhlo získání cen Zlatý Slavík v kategoriích Objev roku a Hvězda internetu.

7. dubna 2016 přichází singl Fáze pád a letní hymna Léto lásky, ve které vedle Slzy zazářili Chinaski, Xindl X, Meky Žbirka a Jelen. Na podzim vyšel videoklip k písni Pouta a fotokniha Slza obrazem s fotografiemi Jindřicha Kodíčky, která duo ukazuje z jiných úhlů a přináší exkluzivní rozhovory a biografické texty. Jinak byla většina roku 2016 strávena na turné Katarze 2016 nebo účastí na majálesech a letních festivalech. Celkem odehráli přes 80 koncertů.

Jaro roku 2017 představilo zbrusu novou píseň Ani vody proud, která se stala předzvěstí nové desky Holomráz, která vyšla 3. listopadu 2017 spolu se stejnojmenným singlem a ústředním mottem "Ač holomráz je venku, žár je v nás". Každý text popisuje, že se každý setkáváme se špatnými a nepříjemnými situacemi, ale i tak se nesmíme nechat pohltit a musíme zůstat pozitivně naladěni.

Na podzim si kapela připravila prozatím největší halové turné a singl Na srdci, ve kterém hostuje slovenská zpěvačka Celeste Buckingham.

11. dubna 2019 Slza přišla s očekávanou písní Paravany, která ukončila dlouhou pauzu od sociálních sítí a dala znamení, že se připravuje již třetí album. Po ještě úspěšnějších singlech 4 ráno a Hoď tam trsa, vyšlo 24. dubna 2020 album, symbolicky pojmenované, 3. Čtvrtým singlem z alb se stala svatební balada Žár s emotivním videoklipem z doby karantény uvalené na celý svět kvůli pandemii Coronaviru.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

11.05.2020 - 21:23 DevilDan přidal 271 znaků
19.08.2019 - 18:11 DevilDan přidal 1816 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.