Playlisty Kecárna
Reklama

H Shawn Hook biografie

Biografie

Shawn Hlookoff se narodil 5. září 1984 v Kanadě od čtyř let studoval hru na piáno na Royal Conservatory. Na střední škole poté hrál na trombón a piano v jazzové kapele vedené Rickem Lingardem. Na Mount Sentinel Secondary School absolvoval kurz skládání hudby a poté začal psát a nahrávat vlastní muziku.

První nahrávka pod jeho reálným jménem Shawn Hlookof vyšla v roce 2004, poté co mu jeho učitel Colin Davison nabídl produkci. V té době vystupoval s kapelou Shag jako trombonista a zadní vokalista. Na The Art Institute of Vancouver studoval zvukové inženýrství a v roce 2006 vydal nezávislé album Both Sides s jedenácti písněmi.

V roce 2008 se upsal ABC Studios v Los Angeles. V této době se objevil v pořadu Good Morning America a jeho skladby se začaly objevovat v televizi v pořadech na ABC, z nichž za zmínku stojí Without You, která měla svou premiéru v seriálu The Hills.

Následně přijal umělecké jméno Shawn Hook a vydal debutovou desku Cosmonaut and the Girl se singly So Close a Two Hearts Set on Fire. V roce 2012 svůj repertoár doplnil o prázdninovou píseň Follow the Lights a o rok později o kolaboraci s DJem Poet Name Life na písni Laser Ray.

Popularitu mu ovšem vynesl až singl Million Ways z roku 2014, který následoval mezinárodní hit Sound of Your Heart. 21. prosince 2015 přešel Shawn k Hollywood Records, kde vydal album Analog Heart a v roce 2016 doprovázel na turné Lindsey Stirling.

V dubnu 2017 vyšel duet s Vanessou Hudgens, "Reminding Me, který zazněl živě ve finálovém díle pořadu So You Think You Can Dance.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

20.03.2021 - 13:27 DevilDan přidal 1634 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.