Playlisty Akce
Reklama

S Sebastian biografie

Biografie

Sebastian Navrátil se narodil 29. listopadu 1991 v německém Mnichově, odkud se s maminkou přestěhoval do Karlových Varů na pár let a poté do Liberce, kde i vystudoval Střední průmyslovou školu textilní, obor Podnikání a textilní výroba. K hudbě ho dostal YouTube a příběh klučiny, který se díky nahrávání videí stal slavným. Sebastian si tedy koupil první kytaru a začal získávat zkušenosti. V dětství se také dost věnoval snowboardu, florbalu, basketbalu, atletice a zvažoval kariéru fotbalisty.

V roce 2012 se zúčastnil hudební televizní soutěže Česko Slovensko má talent, kde vystoupil se svou tehdejší kapelou Just Try a coverem písně "Žijeme len raz", která získala velkou popularitu na YouTube.

Opravdový hit přišel v roce 2014, kdy si ho přizvali ATMO Music ke spolupráci na skladbě Polety. V té době zpěvák získal smlouvu s Warner Music.

Rok 2015 už se nesl ve tvoření vlastního materiálu, z čehož vznikla píseň Toulavá vydaná 16. února, která mu přinesla pozornost posluchačů, rádií, televizí i slavných osobností jako je Richard Krajčo. Druhý singl dostal název Záchranný bod. Následný úspěch přišel v podobě ocenění Objev roku stanice Evropa 2 a OčkoTv. Nominován byl i v soutěžích Zlatý slavík a Anděl 2015.

V březnu 2017 vyšlo Sebastianovo debutové album Hvězdy, které obsahuje 11 písní včetně dvou výše zmíněných singlů. Na podporu alba vyrazil hned na přelomů let 2017/2018 na Vesmírná tour 2017.

V roce 2018 přišel se singlem Bestseller, ve kterém se odchýlil od známého tématu romantických písní. Píseň následovalo v roce 2019 album Rub a líc, se stejnojmenným singlem, které ukázalo velký posun v zpěvákově kariéře. Za zmínku stojí například kolaborace s Adamem Mišíkem Cizinka nebo pohodový singl Náš svět. Na podporu alba vyjel na Rub a líc turné 2019.

V roce 2020 vydal společně s raperem Lipem singl Prach.
Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

25.04.2021 - 17:18 DevilDan přidal 1935 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.