Playlisty Akce
Reklama

S Savage Garden biografie

Biografie

V roce 1993 si multiinstrumentalista a producent Daniel Jones dal do novin Time Off inzerát, že hledá zpěváka pro pětičlennou cover kapelu Red Edge, kterou založil se svým bratrem. Darren Hayes tou dobou studoval a byl jediným, kdo odpověděl.

S kapelou hráli po hospodách a klubech, než ji v červnu 1994 opustili a dali se na společné tvoření původně pod jménem Crush. K přejmenování došlo na popud fráze z knihy The Vampire Chronicles od Anne Rice, "Beauty was a Savage Garden".

Na konci roku mělo duo dost demo nahrávek, které rozeslali nahrávacím společnostem a od Johna Woodruffa se dočkali kladného ohlasu. John se stal jejich prvním manažerem a dohodil jim smlouvu s Roadshow Music/Warner Music. V roce 1995 se tak s producentem Charlesem Fisherem vrhli na natáčení debutové desky.

V květnu 1996 kapele vyšel první singl, I Want You, který se vyšplhal na čtvrtou příčku ARIA žebříčku singlů. V listopadu 1996 ho následoval neméně úspěšný singl To the Moon and Back. Úspěchy jim přinesly smlouvu s Columbia Records a průlom do světa, kdy se brzy dostali do Billboard Hot 100.

Hitem na prvních příčkách hitparád se stal třetí singl z připravované desky Truly Madly Deeply. Samotný debut vyšel 4. března 1997 s jednoduchým názvem Savage Garden. V září kapela obdržela deset cen ARIA z třinácti nominací.

V únoru 1999 duo vydalo The Animal Song pro film Jiná láska (The Other Sister). V září téhož roku představila kapela milostnou baladu I Knew I Loved You z druhého alba Affirmation, které vyšlo 9. listopadu 1999. Stejnojmenná píseň byla mimo jiné představena živě během uzavírajícího ceremoniálu letních olympijských her v roce 2000.

Na konci roku 2001 se začalo mluvit o rozpadu dua, poté co Hayes rozjel svůj sólový projekt. Ten sám přiznal, že si s Jonesem dávají pauzu od tvorby, která by měla skončit na začátku roku 2002. K tomu nedošlo a říjnu 2001 Hayes oznámil konec Savage Garden.

V rozhovoru pro portál musicMAX Hayes později prozradil, že se Jones nesžil se získanou slávou a on sám se chtěl v hudebním průmyslu posunout jako sólový umělec, což se mu podařilo. Daniel Jones po rozpadu založil vlastní nahrávací společnost Meridien Musik a postavil nahrávací studio Level 7 Studios pro mladé australské umělce.

Materiál vydaný po rozpadu7. listopadu 2005 vyšla kompilace toho nejlepšího Truly Madly Completely: The Best of Savage Garden, která byla dostupná s DVD, na kterém se mimo oficiálních videoklipů fanoušci dočkali dokumentu Parallel Lives, který byl dříve vydán v rámci VHS/DVD Superstars and Cannonballs.

K oslavám 20. výročí od vzniku kapely vyšla druhá kompilace, Savage Garden: The Singles a to konkrétně 12. června 2015. Na desce se objevily doposud nevydané demo z roku 1994 s názvem She.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

26.07.2019 - 22:31 DevilDan přidal 2844 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.