Playlisty Akce
Reklama

C Sabrina Carpenter biografie

Biografie

Sabrina Annlynn Carpenter se narodila 11. května 1999 v Lehigh Valley, Pennsylvania jako dcera Davida a Elizabeth Carpenterových. Má starší sestry Sarah, Shannon a nevlastní Caylu. Sabrina byla vyučována doma a od svých 10 let začala nahrávat svůj zpěv na YouTube. Otec pro ní vybudoval nahrávací studio a ona sama skončila třetí v soutěži The Next Miley Cyrus Project.

V roce 2011 získala první hereckou roli v drama sérii Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (Law & Order: Special Victims Unit), kde si zahrála znásilněnou oběť. Ve stejné době vystoupila živě na čínské stanici Hunan Broadcasting System v rámci festivalu Gold Mango Audience. Představila se tam s písní "Something's Got a Hold on Me" od Etty James, kterou pojala podobně jako Christina Aguilera ve filmu Burlesque.

O méně než dva roky později získala roli mladé Chloe v komedii The Goodwin Games a následně regulérní role ve dvou sériích na Disney Channel a ABC (Gulliver Quinn a The Unprofessional).

V roce 2013 získala roli mladé Merrin ve filmu Rohy (Horns) v hlavní roli s Danielem Radcliffeem, nazpívala Smile pro Disney Fairies: Faith, Trust, and Pixie Dust a její vlastní píseň All You Need se objevila v soundtracku pro animovaný seriál Sofie První (Sofia the First). Od ledna začala hrát v seriálu Riley ve velkém světě (Girl Meets World), ve kterém se podílela i na titulní písni Take On The World.

14. března 2014 vydala singl Can't Blame a Girl for Trying, po kterém pojmenovala debutové EP vydané 8. dubna. Později nazpívala Stand Out pro film Dokonalý kluk (How to Build a Better Boy) a cover písně Do You Want to Build a Snowman?.

V lednu 2015 bylo oznámeno, že si Sabrina spolu se Sofií Carson zahrají ve filmu Noční dobrodružství: Chůvy v akci (Adventures in Babysitting) a 22. února bylo oznámeno debutové album Eyes Wide Open, které předcházel singl We'll Be the Stars. V prosinci 2015 si zahrála Wendy v Pasadena produkci hry Peter Pan and Tinker Bell: A Pirate's Christmas.

V únoru 2016 vyšel singl Smoke and Fire, který měl být původně titulním singlem druhé desky, Evolution, ale nakonec byl vyškrtnut a jeho místo zaujal 14. října singl On Purpose. O rok později nahrála Tomorrow Starts Today pro sérii Andi Mack a v rámci The Late Late Show with James Corden představila svůj další singl, Thumbs. 19. května 2017 vydala kolaboraci s The Vamps a Mikeem Perrym, Hands.

V roce 2017 se s The Vamps vydala na turné po Evropě a léto strávila na turné s New Hope Club. 13. října vyšla spolupráce s Lost Kings, First Love. 7. července vydala vlastní singl Why a You're a Mean One, Mr. Grinch na album houslistky Lindsey Stirling Warmer in the Winter. V prosinci nazpívala cover verzi známé vánoční písničky Have Yourself a Merry Little Christmas.

16. března 2018 vydala s Jonasem Blue singl Alien, kterou společně představili v pořadu Jimmy Kimmel Live!. V říjnu 2018 vyšel film Nenávist, kterou jsi probudil (The Hate U Give), ve kterém si Sabrina zahrála. V květnu ji časopis Nylon zařadil do žebříčku "25 Gen Z'ers Changing The World" a 6. června 2018 vydala první ochutnávku z připravovaného alba, Almost Love. Třetí album s názvem "Singular" bylo nakonec vydáno v podobně dvou "aktů" - Singular: Act I (9. listopadu 2018) a Singular: Act II (19. června 2019) - 2. března 2019 k nim přibyla data Singular Tour, které začalo na Floridě. 21. března 2019 vyšla spolupráce s Alanem Walkerem, On My Way.

Krom hudebních počinů si během roku 2019 zahrála ve adaptaci novely The Distance From Me to You a v teen dramatu Clouds.

Na den Svatého Valentýna (14. února 2020) vyšel singl Honeymoon Fades. 10. března debutovala na Broadwayi v limitované adaptaci Mean Girls, kterou přerušila pandemie Covid-19. V dubnu se zapojila do charitativní verze If the World Was Ending, který podporuje Doktory bez hranic (Doctors Without Borders) a soundtrackovou písničku Let Me Move You pro Netflixovou sérii Mákni (Work it), ve které si i zahrála. V září se objevila v remixu písně Wow od Zary Larsson.

Začátek roku 2021 odstartovala vydáním singlu Skin pod novým labelem Island Records.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

21.03.2021 - 20:06 DevilDan přidal 0 znaků
21.03.2021 - 20:06 DevilDan přidal 4369 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.