Kecárna Playlisty

M Richard Müller Zajímavosti

richard-muller-8882.jpg
Zajímavosti

zajímavosti

Richard Müller má 130 fanoušků

Zajímavosti interpreta

  • Absolvoval filmovou a televizní dramaturgii a scenáristiku na VŠMU v Bratislavě (1985). Během studia se věnoval zejména publicistické činnosti v časopisech Populár a Gramorevue. V roce 1984 založil hudební skupinu Banket, v roce 1992 začala jeho sólová kariéra. Kromě hudby Moderoval rozhlasové pořady a televizní talkshow Müllerád a Promülle. (DevilDan)
  • V 90. letech začal brát drogy, v březnu 2000 při televizním rozhovoru přiznal blahodárný vliv dlouholetého užívání marihuany, užívání kokainu, ale také experimenty s heroinem (včetně nitrožilní aplikace). Za toto vystoupení byl později slovenskou policií obviněn z trestného činu šíření toxikomanie. (DevilDan)
  • Negativní kontroverze vzbudilo také jeho vystoupení v březnu 2000 ve Zlíně se skupinou IMT Smile, při kterém v jednom okamžiku vystupoval nahý a dožadoval se pervitinu. Zpěvák také dlouhodobě trpí maniodepresivní psychózou, k jejímuž propuknutí údajně přispělo i užívání drog. Několikrát se pokusil o sebevraždu. (DevilDan)
  • V roce 1986 se oženil s televizní hlasatelkou Soňou Müllerovou, se kterou má syna Filipa (*1991) a dceru Emu (*1994). Rozvedli se v roce 2001, k čemuž údajně přispěly i zpěvákovy drogové excesy. Později žil s českou hudebnicí Ivou Bittovou. Nyní žije s Češkou Vandou Wolfovou, povoláním manažerkou nadnárodní reklamní agentury, s níž má syna Markuse (*2012). (DevilDan)
  • Existuje podezření, že se za vlády komunistů zapletl s tajnou policií: na seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti je uveřejněn jako agent pod krycím jménem Herec, s evidenčním číslem 25 920. (DevilDan)
  • Jeho první nahrávkou byla píseň Rádio, kterou nahrál se skupinou Burčiak. Povzbuzen jejím úspěchem v roce 1984 založil s Martinem Karvašem hudební skupinu Banket, která se výrazně věnovala elektronické hudbě. Se skupinou absolvoval také v roce 1984 první veřejné vystoupení na Bratislavské lyře (s písničkou Nespoznaný). (DevilDan)
  • Již během hraní s Banketem se Richard Müller věnoval i sólovým projektům. V roce 1988 nazpíval na album V penziónu Svět autorské dvojice Hapka a Horáček dvě písně v češtině - Rozeznávám a Štěstí je krásná věc. Po rozpadu Banketu se Richard Müller plně věnoval své sólové kariéře.  (DevilDan)
  • Je autorem či spoluautorem scénické hudby k filmům, např. Kúpeľňový hráč (1988), divadelním inscenacím a muzikálu Baal (1991, s Andrejem Šebanem) podle Bertholda Brechta. Zpíval v projektu P.P.F. s hudebníky Andrejem Šebanem, Oskarem Rózsem a Marcelem Buntajem. Složil také texty pro alba Jara Filipa Cez Okno a Ten čo hrával s Dežom. (DevilDan)
  • Za svou kariéru získal na Slovensku sedm cen Aurel a dva Zlaté sláviky.  (DevilDan)

L.A.

  • Ve videu se několikrát objeví i český zpěvák Ruda z Ostravy. (luky777)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.