Playlisty Akce
Reklama

R Raye biografie

Biografie

Rachel Agatha Keen, v hudebním světě známá jako Raye, je britská zpěvačka a textařka z Jižního Londýna narozená 24. října 1997. Do podvědomí posluchačů se dostala spoluprací s DJi Jax Jonesem a Jonasem Blue.

Rachel se narodila v Tootingu v Londýně ghansko-švýcarské matce a Britovi, s kterými se později odstěhovala do Croydonu, kde chodila na Woodcote High School, než se přihlásila na BRIT School, kde strávila dva roky, než ji vyloučili.

11. prosince 2014 se poprvé pokusila autorsky prosadit a vydala EP Welcome to the Winter se singly Flowers a Alien, na které se podílel raper Avelino.

11. srpna 2016 zkusila štěstí s druhým EP Second s promo singly Distraction a Ambition, kam se k ní připojil raper Stormzy. Její video k dalšímu singlu, I, U, Us, vydaném 14. října režírovala populární zpěvačka Charli XCX.
28. října se dostala do hudebních žebříčků se singlem By Your Side z dílny tvůrce Jonas Blue. Na konci roku se do jejího repertoáru dostala spolupráce s Jax Jonesem, You Don't Know Me, na které se podílela i textařky.

Dva úspěšné singly odstartovaly další hvězdné spolupráce. První na mixtapeu Charli XCX, Dreamer a poté Decline s Mr Eazim. 22. února 2018 přišla spolupráce s Mabel a Stefflon Don, Cigarette, kterou Raye umístila na své další EP Side Tape, kterou vydala v květnu 2018.
V září 2018 jela na turné s Halsey v rámci jejího evropského turné Hopeless Fountain Kingdom Tour.

V dubnu 2019 bylo oznámeno, že Raye pojede s Khalidem na jeho Free Spirit World Tour na podzim toho roku společně s Mabel. Ještě předtím se spojila s Davidem Guettou a vydala singl Stay (Don't Go Away), další hit. Stejně tak pracovala na písni Bigger, kterou nazpívala Beyoncé na soundtrackové album The Lion King: The Gift k hranému zpracování původního animovaného snímku Lví král.

V srpnu 2019 vydala remix písně Love Me Again původně od Jess Glynne a další spolupráci s Guettou, Make It to Heaven. Nezanevřela ani na Jax Jonese a 21. února 2020 s ním nazpívala song Tequila, který se dostal na vrchol žebříčků ve Skotsku a Irsku. 23. dubna přišla Secrets s DJ Regardem.
10. července 2020 vydala svou vlastní tvorbu, Natalie Don't spolu s hudebním videem. Krátce na to bylo oznámeno jméno dalšího EP, Her Heart Beats in 4/4. Album vedla jako projekt, který popisuje stupně smutku poté, co máte zlomené srdce. Z EP se časem stalo mini-album Euphoric Sad Songs, jehož hlavním singlem se stalo Love of Your Life.

Na začátku roku 2021 vydala Bed spolu s Davidem Guettou a Joelem Corrym, který se stal k tomuto datu nejúspěšnějším singlem zpěvačky. 11. června vyšla sólovka Call On Me, která se stala předzvěstí debutového alba. 29. června 2021 Raye prozradila, že její vydavatelství Polydor Records několik let zadržuje vydání jejího studiového alba. Díky tomu se jí dostalo podpory od umělců jako Charli XCX, MNEK a Rina Sawayama. 19. července skrze Instagram oznámila, že se s vydavatelstvím rozloučila a pracuje jako nezávislý umělec. Rok tak zakončilo úspěšné turné Euphoric Sad Show Tour.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

26.04.2022 - 21:29 DevilDan přidal 3182 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.