Playlisty Akce
Reklama

R RAIGN biografie

Biografie

Rachel Rabin se narodila 28. července 1983 v Londýně, kde strávila i svoje dětství. Vystudovala dívčí školu Tolworth v Surrey. Je lotyšského a židovského původu, její dědeček Oscar Rabin byl známý skrze svou kapelu Oscar Rabin Band a otec pracoval s Frankem Sinatrou. Jako svůj první nástroj si vybrala klarinet a naučila se hrát blues a jazz. Její matka byla poloprofesionální operní pěvkyně, kterou se malá Rachel snažila napodobovat. Otec zemřel, když byla mladá, po přežití holokaustu.

Jako vokalistka a textařka začala pracovat v roce 2009, kdy pod svým pravým jménem vydala demo. Do roku 2010 vytvářela originální hudbu míchající folk, blues a pop. První koncert zažila v Viper Room v Los Angeles, kde předvedla hodinový akustický set. Následovaly festivaly v Leicesteru a v roce 2011 vystoupení v Mint v Los Angeles.

V květnu 2014 přijala pseudonym RAIGN a vydala první single Don't Let Me Go, který debutoval v 110. epizodě seriálu Upíří deníky (The Vampire Diaries). Druhým singlem se stala cover verze známého hitu Wicked Game od Chrisa Isaaka vydaný 7. října 2014 v elektropopovém duchu. V únoru 2015 se singl Empire of Our Own objevil v seriálu The 100.

EP Knocking on Heavens Door vyšlo v březnu 2015 a obsahovalo výše zmíněné singly a cover písně Knocking on Heaven's Door. Za první týden deska dosáhla 116. místa v US iTunes pop charts. 14. dubna 2016 vyšlo druhé EP When It's All Over a hlavní singl se znovu objevil v Upířích denících.

26. ledna 2018 vydala skrze Millionaire London Records EP Born Again se čtyřmi novými písněmi. 10. srpna vyšel singl Out Of Time, které následovalo debutové album SIGN vydané 6. září 2018 se singly Who Are You a Now I Can Fly, které měly premiéru v seriálu Chirurgové (Grey's Anatomy). Album autorka popisuje po textové stránka jako mnohovýznamové a natočené "zastaralou" metodou s živými hudebníky ve studiu.

V červnu 2019 původní album doplnila deluxe verze s novými singly Walls a Now I Can Fly.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

03.04.2021 - 23:19 DevilDan přidal 2079 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.