Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

Eric Prydz fanklub

Pokud chceš k tomuto fanklubu psát vzkazy a komentáře, tak se musíš stát fanouškem.

LukedeNoise   (17.7.2013)

Říká se, že štěstí přeje statečným. Pro Erica Prydze, smělý hudební výběr a bezkonkurenční schopnost kombinovat obchodní úspěch (3 x top 2 UK Hit singles) se světovou proslulostí (nejrychlejší prodeje na Beatportu, které kdy byly zaznamenány), mu umožnily dosažení celosvětového uznání s neporušením své integrity. Tiše mluvící Švéd za 6 let nikomu nedal rozhovor, nikdy se neobjevil ve svých hudebních videích a vyhýbá se vlastní reklamě typu " tweetuji svou snídani". Jeho odmítnutí podílet se na mediálním cirkusu je důsledkem, který vzešel z "jednoho konkrétního videa". Jeho track číslo 1 "Call on me" byl totiž provázen hudební promotion, kterou sám neschvaloval a neúčastnil se jí. Stranil se publicity a následného úspěchu (píseň od Steveho Winwooda, kterou ve svém studiu nasamploval "pouze pro své přátele", jejíž prodej přesáhl 4 milióny) a vrátil se zpět do studia, kde pokračoval ve tvorbě temné, hloubavé hudby, díky které se v počátcích své tvorby tolik proslavil. Ale i poté se velmi často objevil s novými hity, jako byl například jeho nasledující debut pro label Ministry Of Sound - Data - kde byl jedním jediným DJem, který měl možnost nasamplovat Pink Floyd a vydat Němci nominovanou "Proper Education", předělávku Pink Floyd " Another Brick In The Wall", která dosáhla druhého místa v UK charts. Ve stejnou dobu vytvořil i hudební video a následné promo s doprovodným tématem se zaměřením na životní prostředí bylo vysoce ceněno Greenpeace a bylo použito jako součást NGO marketingové kampaně a je stále žádané školami po celém světě.

V roce 2008 následoval jeho track "Pijanoo". Po tom, co se stal nejstahovanějším prodejním trackem na Beatportu, byla tato instrumentální skladba jedničkou pro Zane Lowe a Pete Tonga, obdržela 4krát po sobě ocenění "track týdne" a byla na playlistu radiových stanic sedm týdnů po svém vydání jako hit číslo 2 toho léta. Ericův další krok byl jasným odrazem jeho individuality. Zatímco většina umělců by se okamžitě ponořila do tvorby alba a udržování nastavené úrovně reklamy, Eric jednoduše hrál své sety na parties a vrátil se zpět do svého studia v Londýně ke svým dvoum nahrávacím labelům Pryda a Mouseville. A přestože je Prydz velice známým jménem na scéně, tak právě vydavatelské firmy Pryda a Mouseville mu umožnily zůstat tak trochu v utajení.

Oba labely jsou vysoce ceněny a obdivovány undergroundovou scénou, přestože tracky zde vydávané nejsou provázeny téměř žádnou reklamou. Hudebně se ve své pravé podstatě staly definicí tohoto žánru a jsou dvěma nejúspěšnějšími labely na světě, které zásadně ovlivňují scénu ( Beatportem potvrzeny jako jedny z nejvíce stahovaných vydání vůbec). Na svém labelu Pryda, pod stejným nickem, Prydz vkládá houseové vlivy do mnoha tracků, jejichž zvuk zaplňuje kluby po celém světě. Tracky jako “Aftermath”, “Armed”, “Muranyi” a “Melo”, vrství harmonie a melodie, které se prolínají s jeho nezaměnitelným basslinem. Ericův Mouseville label ho vydává pod pseudonymem Cirez D, kde jsou tracky tvrdší a více do čistého techna, což mu přináší velkou chválu. “On Off”, nejvíce prodávané EP z labelu, ztělesňuje mousevillský styl a je jednoznačně přikloněn ke švédskému undergroundu. Eric také vytvořil Pryda Friends jako místo pro vydávání tracků jeho přátel, z čehož vzešla řada spoluprácí, včetně nenapodobitelného “1983” s Paulem Mojem a “123” s kamarádem, švédským producentem Axwellem. Od svého nástupu na scénu se Eric bezděky dostal do nezmapovaných území taneční scény, kterou doslova ovládl. Tento muž s nechvalně známým strachem z létání, se stal jedním z nejžádanějších DJs na celém světě díky skvělým a jedinečným DJ setům. A proto se vždy při plánování svých tour potýká s nelehkým výběrem detsinací a vše se snaží kombinovat tak, aby se létání vyhnul. Festivaly, party a jiné hudební události na celé planetě se dosloca zbláznily do jeho vystoupení a pokud se Eric rozhodne právě pro některé z nich, mohou si návštěvníci být vždy jisti tím, že se stanou svědky něčeho speciálního. S jeho prvním uměleckým albem, které vyjde velice brzy, je Prydz připraven návratit se k mainstreamu. Ale jak každý fanoušek elektronické hudby ví, Eric se nepřestává vyvíjet a vy pouze musíte vědět, kde ho hledat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.