Playlisty Akce
Reklama

P Professor Green biografie

Biografie

Stephen Paul Manderson známý pod uměleckým jménem Professor Green nebo ve zkratce Pro Green je britský rapper, textař, televizní osobnost a aktivista v rámci duševního zdraví pocházející z Londýna.

Stephen Paul Manderson se narodil 27. listopadu 1983 a Claptonu v Londýně, kde ho vychovávali prarodiče.

V roce 2006 vydal svůj první mixtape Lecture #1 a podepsal smlouvu s nahrávací společností The Beats, kterou rozjeli Mike Skinner a Ted Mayhem, 12. února 2008 byla ovšem její činnost ukončena. Své EP The Green EP si tedy nahrál i produkoval sám. Úspěch zvýšilo vítězství v inaugurační JumpOff MySpace rap battle v červnu 2008. Následující rok spolupracoval s Lily Allen na její koncertní šňůře.

Po skončení turné podepsal smlouvu s Virgin Records. V červenci 2010 vyšlo debutové album Alive Till I'm Dead, na kterém se zpěvem podíleli umělci jako Lily Allen, Emeli Sandé, Fink, Labrinth, Example nebo The Streets.

První singl z alba, I Need You Tonight, se vyšplhal na třetí místo žebříčku v Británii. Podobných úspěchů se dostalo i singlu Just Be Good to Green.

8. prosince 2010 vypukl spor na sociální síti Twitter mezi profesorem Greenem a grimovým umělcem Wileym, poté co Wiley napsal, že Professor Green by nikdy neexistoval, kdyby nebylo úspěchu rapera Eminema s dodatkem, že je rozhodně lepší umělec než Green. Načež Green odpověděl, že byl vždy fanouškem, ale to neznamená, že bude házet špínu na všechny okolo.

Druhé album dostalo jméno At Your Inconvenience a vyšlo 28. října 2011. Singl stejného jména měl premiéru na BBC Radio 1 13. července 2011. Následoval ho Read All About It s Emeli Sandé 23. října. Píseň se dostala na první místo britských singlových žebříčků.

Před vydáním třetího alba Green zmínil, že by rád spolupracoval s lidmi jako Lily Allen, Ed Sheeran, Emeli Sandé a Lana Del Rey, ani jeden z nich se ovšem na konečné desce neobjevil. První singlem se 21. července 2013 stala píseň Are You Getting Enough? za spolupráce Milese Kanea. Další písně, I Need Church a Little Secrets, měli fanoušci možnost slyšet živě na 2013 setech. Skrze Instagram a Twitter byla následně prozrazena podoba singlů Name in Lights a Jealous Girl. Samotné album vyšlo 22. září 2014 s názvem Growing Up in Public. V roce 2015 vydal první autobiografii s názvem Lucky a představil Suicide and Me na BBC Three.

V listopadu 2016 vyšel nový singl spolu s videoklipem, Eye on The Door. Později, 26. června 2019, Green prozradil přípravu nového alba s názvem Matters of the Heart s datem vydání stanoveným na 26. června 2019. V roce 2020 přišel se singlem Bad Decisions ve spolupráci s NAHLI.

Osobní život23. května 2009 se Green stal obětí útoku v nočním klubu Cargo v Londýně, kde byl napaden rozbitou skleněnou láhví do krku. Jizvu později "překryl" vytetovaným nápisem "Lucky".

Další neštěstí přišlo 24. května 2013, kdy byl byl zmáčknut dvěma Mercedesy během cesty na Hartpury College v Gloucester, kde měl vystoupit. Následkem nehody byly zlomené obě dolní končetiny.

25. března 2015 se oženil s Millie Mackintosh, která tuto šťastnou zprávu oznámila na Twitteru. 25. května 2016 se manželé rozvedli.

V roce 2021 přivítal na svět svého prvorozeného syna, kterého mu porodila partnerka Karima McAdams, britská herečka a modelka.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

20.09.2021 - 00:47 DevilDan přidal 407 znaků
18.07.2019 - 22:43 DevilDan přidal 3004 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.