Playlisty Akce
Reklama

P Prince Royce biografie

Biografie

Geoffrey Royce Rojas se narodil 11. května 1989 v Bronxu, kde vyrůstal jako druhý nejstarší ze čtyř dětí rodičů dominikánského původu. Otec pracuje jako taxikář a matka pracuje v salónu krásy. V dětství působil ve školním sboru, zúčastnil se talentových show a ve třinácti letech začal psát básně, které změnil v texty písní. Jeho první vystoupení před davem lidí bylo na základní škole s vánoční písničkou, na které vzpomíná víc než kladně a už tou dobou jeviště označil jako pohodlné.

V patnácti letech začal dělat muziku s Jose Chusanenem známým jako Jino, jejich duo bylo známé jako Jino and Royce, El Duo Real, o rok později začal tvořit s dlouholetými přáteli Donzellem Rodriguezem a Vincentem Outerbridgem známými jako L Snipe & Vinny. Začátkem roku 2007 se duo setkalo s Atlantic Records a po úpadku reggaetonové hudby se Royce rozhodl zaměřit na bachatu. V šestnácti potkal Andrése Hidalga, který se po poslechnutí dema, stal jeho manažerem. Hidalgo začal Royceovi pomáhat s bachatou, což byl odrazový můstek rozhodnutí, že vážně chce dělat hudbu, což následně vedlo k podepsání smlouvu s nezávislým Top Stop Music.

Eponymní debut vyšel 2. března 2010, jehož hlavním singlem se stal cover Ben E. Kinga Stand by Me, který se ve Státech stal číslem jedna v žebříčku Billboard Tropical Songs a osmičkou v žebříčku Hot Latin Songs. Druhý singl Corazón Sin Cara získal prvenství v obou výše uvedených žebříčcích a byl certifikovaný platinou. V prosinci 2010 vznikla nahrávka El Campo de Sueños, která byla použita jako znělka Domingo de Grandes Ligas na sportovní stanici ESPN.

Album získalo nominaci na Best Contemporary Tropical Album v rámci udílení cen Latin Grammy Awards of 2011, kde Royce se svým prvním singlem také vystoupil. Své první tři ceny vyhrál na cenách Premio Lo Nuestro 2011 za Umělce roku, Nováčka roku a Píseň roku. Poté se dočkal spolupráce s Daddy Yankee na jeho písni Ven Conmigo a smlouvy s Atlantic Records na anglické album.

10. dubna 2010 vyšlo album Phase II, které si pohrává s množstvím hudebních žánrů od bachaty po mariachi. V textech najdeme angličtinu i španělštinu a melodie jsou netypické pro typickou hudbu bachata. Hlavní singl Las Cosas Pequeñas debutoval na prvních místech hudebních latino žebříčků.

Týden po vydání druhého alba se Royce zúčastnil čtyř autogramiád ve Spojených státech. Jeho objevení se v řetězcích f.y.e. na území Chicaga pokořilo rekord návštěvnosti. Později byl časopisem People en Español označen za jednoho z nejvíc sexy žijících mužů. V listopadu 2012 bylo rozhodnuto o vydání kompilace největších hitů s názvem #1's.

V dubnu 2013 Royce oznámil, že podepsal smlouvu s Sony Music Entertainment, která vysmlouvala vydání třetího španělsko-anglického alba pod Sony Music Latin a prvního anglického pod RCA Records, což ukončilo Roycův vztah s Top Stop, kteří umělce žalovali za porušení kontraktu. Stejný rok byl poctěn titulem "BMI Latin Songwriter of the Year" a stal se jedním ze tří koučů hudební soutěže La Voz Kids vysílané na stanici Telemundo, kde udržel po dvě sezóny, ve třetí ho nahradil Daddy Yankee.

15. července 2013 vyšel pilotní singl Darte un Beso z třetího alba Soy el Mismo, k jehož vydání došlo 8. října. Album se dostalo na čtrnáctou pozici Billboard 200.

23. listopadu 2014 do rádií dorazila spolupráce se Snoop Doggem v singlu Stuck on a Feeling jako předzvěst alba Double Vision. Začátkem roku 2015 nahrál píseň My Angel na soundtrack filmu Rychle a zběsile 7 (Furious 7) a v březnu se přidal k turné The Honeymoon Tour Ariany Grande, kde na čtyřiceti zastávkách dělal předskokana.

První ryze anglické album Double Vision vyšlo do světa 24. července 2015. Jeho předskokanem se stal druhý singl Back It Up, kde zazářila i Jennifer Lopez a Pitbull.

V listopadu 2015 vyletěla první vlaštovka s připravovaného pátého alba Culpa al Corazón. Video k singlu vyšlo v lednu 2016 s herečkou Emeraude Toubiou v hlavní roli. 20. března 2016 začal zpěvák vystupovat v roli Svatého Petra v živé produkci muzikálu s biblickým podtextem The Passion, ve stejném roce si zahrál ve čtvrté sérii teen seriálu East Los High kouče tance.

24. února 2017 vyšlo album Five, které debutovalo na první pozici iTunes a lze na něm najít spolupráce se jmény jako Shakira, Zendaya, Chris Brown, SpiffTV, Gente de Zona a další. Hlavním singlem se stal Culpa al Corazón. Ve stejném roce vznikla spolupráce s Bad Bunnym Sensualidad a 100 años s Ha*Ash. V roce 2018 poté spolupráce s kapelou CNCO Llegaste tú.


Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

27.04.2019 - 20:47 DevilDan přidal 4655 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.