Playlisty Akce
Reklama

P Powerwolf biografie

Biografie

Kapelu založili v roce 2003 David Vogt a Benjamin Buss, známí jako Charles a Matthew Greywolf. Muzikanti spolu hráli již nějakou dobu před založením kapely a hned po založení se rozhodli vystupovat pouze pod pseudonymy, které budou mít vymyšlenou svou historii. K "bratrům" se přidal francouzský bubeník Stéfane Funèbre a německý klávesista Falk Maria Schlegel, pořád ovšem chyběl zpěvák. I tak se dali do psaní písní během pobytu v Rumunsku, kde potkali Karsten Brilla, známého pod jménem Attila Dorn. Student klasické opery se rychle stal frontmanem kapely a díky jeho lásce k rumunským legendám o vlkodlacích vzniklo první album Return in Bloodred vydané v roce 2005. Následoval ho druhý počin Lupus Dei, koncepční album s vlkodlakem v hlavní roli. Třetí album vyšlo 25. dubna 2009 pod názvem Bible of the Beast.

V roce 2010 uvedl varhaník Falk Maria Schlegel, že tři měsíce pracovali na novém materiálu, který navazuje tam, kde skončilo třetí album. Čtvrtá deska,Blood of the Saints, vyšla 29. července 2011 v Evropě a 2. srpna ve Spojených státech.

Rok 2012 přinesl hned dvě alba, Wolfsnaechte Tour EP společně s Mystic Prophecy, Stormwarrior a Lonewolf, které obsahuje doposud nevydaný Living on a Nightmare, a první živé album, Alive in the Night. Studiové album poté přišlo 18. července 2013 s názvem Preachers of the Night.

V roce 2014 vyšlo dvojdílné album The History of Heresy, kde druhá deska obsahuje orchestrální verze. 17. července 2013 vyšlo Blessed & Possessed.

10. října 2017 přišlo prohlášení o dokončení příprav sedmé studiové desky, která se začátkem roku 2018 začala nahrávat. Datum vydání padl na 20. července 2018 a na svět tak přišlo The Sacrament of Sin, které bylo 14. září 2018 jmenováno časopisem Metal Hammer albem roku.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

02.04.2019 - 22:32 DevilDan přidal 1848 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.