Playlisty Akce
Reklama

P Poets Of The Fall biografie

Biografie

Kapelu 25. dubna 2003 založili Marko Saaresto a Olli Tukiainen, který napsal několik písní pro Markovu předešlou kapelu Playground a hrál s jazzovou formací Pohjoinen Syke.

V témže roce oslovil Marka jeho kamarád Sami Järvi pracující u Remedy Entertainment s žádostí přeměnit Markovu báseň v píseň, která by byla použita ve hře Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Tak vznikla Late Goodbye, na jejíž produkci se podílel Markus "Captain" Kaarlonen, který se brzy připojil ke kapele. 9. září 2004 následoval úspěšný singl nová píseň Lift. Pro nezávislost svých alb a písní založila kapela vlastní nahrávací společnost Insomniac.

Předzvěstí debutového alba byl volně stažitelný singl Maybe Tomorrow is a Better Day na oficiálních webových stránkách kapely. Samotné album, Signs of Life, vyšlo 19. ledna 2005 ve Finsku a 25. května na iTunes. Na cenách Emma vyhrálo album cenu za Nejlepší debutové album roku a kapela získala titul Nejlepšího nováčka roku.

Po vítězství ceny za Nejlepší finský průlom na cenách rádia NRJ vydala kapela třetí singl Carnival of Rust, který vstoupil do finských žebříčků na druhém místě. K písni vyšel 30. března 2006 videoklip v hlavní roli se slečnou s plynovou maskou, který odkazoval na všechny písně z druhé desky stejného jména. Ta vyšla 12. dubna 2006, dostala se na první příčku finského žebříčku a obdržela platinu.

V roce 2008 POTF udělali nový design svému logu můry a stejně tak změnili font názvu. Poté se stali součástí kompilace Livenä Vieraissa, kam nahráli cover písně Chrise Cornella You Know My Name a vlastní singl Diamonds For Tears. Další singl z připravované desky vyšel 6. února 2008 s názvem The Ultimate Fling, na jeho diskové verzi fanoušci nalezli živou nahrávku z festivalu Ankkarock písně Fire z prvního alba.

Třetí album, Revolution Roulette, vstoupilo na hudební trh 26. března 2008 a jednalo se o první album produkované v profesionálním studiu a ne obýváku jako tomu bylo u předešlých alb, také šlo o první album nevydané za hranicemi Finska. V rámci turné ale odehráli první koncert ve Spojených státech.

V polovině roku 2009 skončilo turné k Revolution Roulette a kluci se vrátili do studia připravovat čtvrté album, jehož žánr popsali jako cinematic rock. 9. prosince bylo oznámeno, že se singl War objeví ve videohře Alan Wake, pro kterou kapela pod smyšleným jménem Old Gods of Asgard nahrála další dvě písně: Children of the Elder God a The Poet and The Muse.

17. března 2010 vyšlo Twilight Theater, propagační singl Dreaming Wide Awake měl premiéru v rádiu NRJ Suomi 21. ledna. Následovalo vydání speciálního dvoudiskového vinylu prvního alba Signs of Life 19. ledna 2011 a CD/DVD kompilace Alchemy Vol.1 16. března spolu s novými písněmi No End, No Beginning a Can You Hear Me.

Páté studiové album, Temple of Thought, vyšlo 21. března 2012. První singlem se stala Cradled in Love, která se poprvé do finských rádií dostala 24. ledna. Na tracklistu alba se objevila i píseň The Happy Song původně z videohry Alan Wake's American Nightmare. Turné k albu bylo naplánované po Rusku, Finsku, Německu, Rumunku a Indii.

19. prosince 2013 přišlo od kapela zprávy, že pracují na další desce. 26. května si dali menší pauzu od nahrávání a vyjeli na Studio Breakout Mini-tour, která zahrnula Rusko a Finsko. První singl, Daze, přišel na svět 22. srpna společně s videoklipem. K odpočítávání data vydání desky začala kapela od 11. července každý pátek zveřejňovat svá předešlá alba na Spotify. Deska Jealous Gods vyšla 19. září a od října 2014 započalo turné Jealous Gods Tour po Finsku a Německu.

V lednu 2016 kapela začala spolupracovat s producentem Stefanem Bomanem na sedmém album Clearview, jehož první vlaštovkou se stal singl Drama for Life vydaný 4. srpna 2016. Deska přišla 30. září spolu se začátkem turné.

5. října 2018 byla vydána UltraViolet, která se po dlouhých letech znovu umístila na první příčce finského žebříčku. Před vydáním byly vypuštěny dva singly False Kings a Dancing on Broken Glass.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

21.04.2019 - 21:55 DevilDan přidal 4221 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.