Playlisty Akce
Reklama

P Plain White T's biografie

Biografie

Začátky kapely se datují do roku 1997, kdy vzniklo trio složené z Toma Higgensona, Kena Fletchera a Davea Tiria, které hrálo po chicagských předměstích. Jak se jejich působnost na lokální scéně rozšiřovali, přibrali čtvrtého člena, Stevea Masta, který zaujal místo zadních vokálů a hlavní kytary.

V roce 1999 si při autonehodě Higgenson zlomil několik obratlů a víceméně se odznovu učil chodit. To ho donutilo se zamyslet nad psaním písní a celá kapela začala brát hudbu mnohem více vážně.

V roce 2000 vzniklo první album, Come on Over, následované deskou Stop, kterou si kapela sama financovala a která zaujala Fearless Records. Během turné došlo k výměně Fletchera a Masta za Tima Lopeze a Mikea Retonda. Na začátku roku 2003 se Tirio rozhodl k výměně bubnů za rytmickou kytaru, sestavu doplnil bubeník De'Mar Hamilton.

V nové sestavě kapela v roce 2005 vydala album All That We Needed s průlomovým singlem Hey There Delilah. Následující rok podepsali smlouvu s Hollywood Records a nahráli Every Second Counts na podzim 2006. Album se dva týdny drželo na první pozici Billboard Hot 100.

V roce 2008 kapela vydala album Big Bad World se dvěma bodujícími singly, 1, 2, 3, 4 a Natural Disaster, oba se dostaly do americké Top40. Ve stejné době předvedly singl Our Time Now, který se objevil v epizodě Nickelodeonského seriálu iCarly a stal se ústřední melodii pro sérii Greek.

Ochutnávkou z připravovaného alba na rok 2010 se stala píseň Rhythm of Love. The Wonders of the Younger vyšlo 7. prosince 2010 a v žebříčku Hot AC obsáhla páté místo. V roce 2012 kapela nahrála cover verzi písně Pet Sematary od The Ramones pro animovaný film Frankenweenie a 9. dubna 2013 vydala EP Should've Gone to Bed se čtyřmi písněmi.

Po konfliktech s Hollywood Records formace společnost opouští a nové album American Nights vychází pod Megaforce Records 31. března 2015. Datum vydání bylo posunuto právě z důvodu rozvázání smlouvy s původním vydavatelstvím.

V květnu 2017 vyšlo hudební video pro singl Land of the Living s následným návratem k labelu Fearless Records, pod kterým 24. srpna 2018 vyšlo album Parallel Universe.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

27.07.2019 - 14:44 DevilDan přidal 2236 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.