Kecárna Playlisty
Reklama

P Pink Angels biografie

Biografie

5angels je taneční a zpívající skupina, kterou tvoří pětice dívek ve věku od devíti do jedenácti let a v současné době (2009) se jedná o jeden z nejlépe fungujících a vydělávajících projektů v ČR.

Skupina 5angels vzniká v roce 2007, kdy ji dává dohromady manažer Michal Mertl. 5angels tvoří členky AT Studia Domino: Kristýna Pecková, Niki Šneidrová, Týna Šlingrová, Nikola Mertlová a Tereza Procházková.

Skupina na sebe poprvé výrazněji upozorňuje v televizní soutěži X–Factor na Nově, kde vystupuje v průběhu finále, a jejich pěvecko-taneční vystoupení vzbuzuje neuvěřitelný ohlas.

V roce 2008 se udává dost věcí. Skupina vydává své debutové album s názvem 5angels, na jaře 2008 Tereza Procházková ze skupiny odchází a chce se věnovat pouze disco tanci v ATS Domino. Jako náhrada za Procházkovou se v červnu stává Diana Kahleová, žákyně soukromé baletní školy Pirueta. 5angels společně absolvují spoustu koncertů a vystoupení po celé ČR. Natáčí videoklip na píseň "Ples Démonů" a dvakrát se objevují v pořadu Inbox na TV Očko.

Velkým úspěchem je jejich samostatný a vyprodaný koncert v pražské Lucerně a také vlastní muzikálová show Tajemství 5 andělů.

Hudbu skupině skládá Stano Šimor, člověk který skládal pro Lunetic a ještě třeba pro Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou nebo Terezu Kerndlovou.

V červenci 2009 odchází ze skupiny po svém krátkém působení Diana Kahleová, z důvodu přijetí ke studiu tance na Taneční konzervatoři v Praze a vystupování se skupinou by zřejmě časově nezvládala. V srpnu 2009 odcházejí po neshodách s manažerem další tři členky skupiny Kristýna Pecková, Niki Šneidrová a Týna Šlingrová. Kromě manažerovi dcery Nikoly Mertlové je tak skupina kompletně vyměněna. V současné sestavě 5angels působí: Angelína, Míša, Nikola, Tereza a Vendy.

Na podzim 5angels plánují vydání dalšího alba.

Zpracoval: danielson;
Historie úprav

13.11.2009 - 00:00 danielson přidal 1944 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.