Playlisty Kecárna
Reklama

S Patrik Stoklasa Zajímavosti

patrik-stoklasa-82654-w200.jpg
Zajímavosti

zajímavosti

Patrik Stoklasa má 15 fanoušků

Zajímavosti interpreta

 • Pocházel ze západočeského Holýšova. Vystudoval střední školu zaměřenou na management elektrotechniky v nedalekém Stodě a zároveň byl studentem pražské konzervatoře, obor populární zpěv, kde ho učila známá pedagožka Lída Nopová. (DevilDan)
 • Byl členem hudebního uskupení Six Kix. (DevilDan)
 • V roce 2001 soutěžil ve Zlíntalentu. Tam se probojoval až do finále a byla mu udělena cena Klubu novinářů.  (DevilDan)
 • V roce 2004 se zúčastnil první řady pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar. Jako důvod uvedl neslučitelnost pravidel soutěže se svými pracovními aktivitami v Semaforu a Divadle Broadway. Zajímavostí je, že mezi 60 nejlepších po něm jako náhradnice nastoupila Jolana Smyčková, jeho tehdejší přítelkyně. (DevilDan)
 • Působil v inscenacích divadla Semafor (Pokušení svatého Antonína, I ty zpíváš si ty hity, Sex+sex=12, 80 svíček na ztraceném dortu) a v Divadle Broadway (Kleopatra, Rebelové).  (DevilDan)
 • Nastudoval roli Thuye v Miss Saigon a Aramise ve Třech mušketýrech. Oba muzikály měly premiéru po jeho smrti. Najdeme ho v seriálu Josef a Ly a televizních filmech jako Kobova garáž, Bankrotáři, Falešné obvinění. Krátce před smrtí se mihl v Renčově Románu pro ženy (role messengera). Ten mu snímek později věnoval. (DevilDan)
 • V úterý 19. října 2004 (den po derniéře Rebelů) zpíval se svými kolegy v rámci předvolební kampaně na podporu ČSSD v Olomouci (Hvězdné koncerty). Protože šlo o muzikálovou pasáž, jednou z písní byl hit Jezdím bez nehod z Rebelů. Do Prahy se vracel spolu s Karlem Černochem. Po 20. hodině na dálnici D1 z Brna u obce Popůvky narazil jejich Mercedes-Benz Vito do dodávky.  (DevilDan)
 • Jako příčina nehody se uvádí rychlá jízda Černochova řidiče, který vyvázl bez zranění, zatímco Karel Černoch utrpěl otřes mozku a komplikovanou zlomeninu nohy. Nejhůře ale dopadl nejmladší pasažér – Patrik byl v bezvědomí a velmi vážném stavu převezen do brněnské FN U svaté Anny, kde se podrobil několika operacím, především mozku.  (DevilDan)
 • Jeho stav se ale zhoršoval. V sobotu 23. října 2004 byl v 15:15 odpojen od přístrojů. Šance na přežití byla 10%, navíc by se potýkal s závažným postižením. Zemřel 10 dní před svými třiadvacátými narozeninami. (DevilDan)
 • Mediální pohřeb se konal ve středu 27. října v Divadle Broadway. Mezi účastníky se objevili Jiří Suchý, Monika Absolonová, Bára Basiková, Zdeněk Zelenka, Filip Renč, Jan Kalousek, Sagvan Tofi, Stanislav Gross s manželkou Šárkou, která Patrikovi dělala manažerku. Soukromý pietní akt se konal o pár dní později v Plzni. Patrik Stoklasa je pohřben v rodném Holýšově. (DevilDan)
 • Vlastní desku vydat nestihl. 7. června 2005 v rámci akce Vzpomínkový večer na Patrika Stoklasu v Divadle Broadway bylo pokřtěno výběrové CD s písněmi, které se dochovaly. CD nazvané jednoduše Patrik obsahuje 17 skladeb, přičemž ta poslední Jsi s námi dál je Patrikovi věnována a nazpívali ji jeho kolegové. (DevilDan)

Angels

 • Cover verze písně od Robbieho Williamse, s kterou Patrik vystoupil v první řadě Česko hledá Superstar. (DevilDan)

Jsi s námi dál

 • Jde o píseň Patrikovi věnovanou, nazpívanou jeho kolegy. (DevilDan)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.