Playlisty Akce
Reklama

P Papa Roach biografie

Biografie

Papa Roach jsou rocková kapela původem z Vacaville v Kalifornii, kde ji v roce 1993 založili hlavní zpěvák Jacoby Shaddix, kytarista Jerry Horton, bubeník Dave Buckner, baskytarista Will James a trombonista Ben Luther.

V roce 1993 se na fotbalovém hřišti Vacaville High School potkali frontman Jacoby Shaddix a bubeník Dave Buckner, ke kterým se přidal kytarista Jerry Horton z nedaleké Vanden High School, trombonista Ben Luther a basista Will James a rozhodli se zúčastnit školní talentové soutěže s cover verzí písně Fire od Jimiho Hendrixe, v soutěži ovšem neuspěli a v březnu je opustil Luther.

Od té chvíli kapela začala každý den zkoušet a kdykoliv mohli, tak koncertovali. Jejich první dodávka dostala jméno "Moby Dick", odkud Jacoby převzal svůj první pseudonym "Coby Dick". Název kapely je odvozen od jména Jacobyho nevlastního dědy, Howarda Williama Roatche.

V roce 1994 vyšlo kapele první EP Potatoes for Christmas a o dva roky později místo basáka nahradil Tobin Esperance. Debutového alba se hudebníci dočkali 4. února 1997, kdy do hudebního světa přišla deska Old Friends from Young Years. V této době kapela předskakovala jména jako Incubus, Powerman 5000, Hed PE, Snot, Far, a Static-X.

V roce 1998 přišlo EP 5 Tracks Deep, kterého se za první měsíc prodalo více jak 1.000 kopií. O rok později přišlo poslední nezávisle vydané EP Let 'Em Know, které jim přineslo zájem Warner Music Group a nakonec smlouvu s DreamWorks Records.

Pod novým vydavatelstvím vyšla v říjnu 1999 deska Infest, která se honosí úspěšnými singly jako Broken Home, Last Resort nebo Broken Cell. Úspěch alba následovaly velké koncertní šňůry v rámci Vans Warped Tour nebo Anger Management Tour spolu s Limp Bizkit. Na konci roku 2000 koncertovali po Velké Británii, což jejich působení rozšířilo celosvětově.

Třetí album se původně mělo jmenovat "Born to Rock", ale nakonec vyšlo pod názvem Lovehatetragedy 18. června 2002 a zaujalo mnohem vyšší příčky než album předchozí v Británii i Americe. Zaměřilo se více na zpěv než rap, ale i tak si ponechalo nu metalový zvuk, což předvedly i dva titulní singly She Loves Me Not a Time and Time Again, který se později objevil v reklamě pro Pepsi Blue.

Na konci roku 2003 kapela začal tvořit své další album původně známé jako "Dancing In the Ashes", ale vydané jako Getting Away with Murder. Na produkci se podílel Howard Benson a na desce se tentokrát neobjevily nu metalové prvky. Na popularitě desky se nejvíce podepsala úspěšnost singlu Scars, což jí vyneslo klasifikaci platinou s prodejností nad jeden milion kopií.

9. listopadu 2004 kapela přidala do diskografie páté EP Rolling Stone Original a 22. listopadu 2005 první živý záznam Papa Roach: Live & Murderous in Chicago dostupný na DVD.

Po roce stráveném převážně na koncertech představila kapela 12. září 2006 další studiové album The Paramour Sessions pojmenované po lokaci, kde se nahrávalo, tedy Paramour Mansion. První singl, ...To Be Loved byl jmenován oficiální písní pro WWE Raw. 25. dubna 2007 kapelu opustil bubeník Buckner a nahradil ho Tony Palermo.

V únoru 2008 v rozhovoru pro 99.7 The Blitz Shaddix prozradil, že název dalšího alba bude "Days of War, Nights of Love", což se nakonec změnilo na Metamorphosis. 26. října kapela vydala klip k písni Hollywood Whore, který vyšel jako EP v Kanadě a později jako digitální single. Oficiálním prvním singlem z připravované desky se stala skladba Lifeline vydaná skrze MySpace 9. ledna 2009. Samotné album vyšlo 24. března 2009 následované vydáním singlu I Almost Told You That I Loved You a akustického EP Naked and Fearless: Acoustic EP 23. června 2009.

Další album, Time for Annihilation, se stalo kombinací EP a živého alba s pilotním singlem Kick In the Teeth. 29. června vyšla skrze Geffen Records kompilace ...To Be Loved: The Best of Papa Roach a to proti vůli kapely, která žádala fanoušky, aby si desku nekupovali, protože z ní nebudou mít žádné zisky. Nová deska Time for Annihilation vyšla až 31. srpna následovaná dalšími singly Burn, kterou fanoušci znali již z koncertů a No Matter What.

Po turné se Skillet s názvem Monsters of Annihilation Tour a dalších koncertních šňůrách zamířila kapela v listopadu 2011 do studia, kde jako první přišel na svět singl Even If I Could pro soundtrack k filmu Avengers ze studia Marvel. Sedmá deska, The Connection, vyšla 2. října 2012 s hlavním singlem Still Swingin', který se objevil 14. června 2012 a jak kapela predikovala, pohrává si více s elektronickým zvukem.

Názvy písní z nové desky kapela prozradila v rámci live chatu na YouTube, další poté prozradil frontman pro LoudWire. Fanoušci se tak mohli těšit na písně s názvy Just As Broken As Me, Gravity nebo Face Everything and Rise, jejíž název se víceméně stal názvem alba F.E.A.R., které vyšlo 27. ledna 2015 skrze Eleven Seven Music.

17. února 2017 dorazila ochutnávka s připravované desky Help následovaná singlem American Dreams v dubnu 2017. Deska Crooked Teeth byla vydána 19. května.

V říjnu 2017 kapela prozradila přípravu nového materiálu, který v létě 2018 také nahrála a výsledkem byly dva první singly, Renegade Music a Who Do You Trust? pro desku Who Do You Trust? vydanou 19. ledna 2019. 25. prosince 2020 kapela vydala kompilaci 20/20, která krom starých nahrávek z alba Infest obsahovala i znovu nahrané novější hity.

1. srpna 2021 přišel singl Swerve s hostujícím Jasonem Aalon Butlerem z Fever 333 a americkým raperem Suecem, který předpověděl další desku - Ego Trip. 9. září se první nový singl Kill The Noise objevil v rádiích. Album vyšlo 8. dubna 2022.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

15.04.2022 - 07:53 DevilDan přidal 594 znaků
09.05.2019 - 05:20 DevilDan přidal 5334 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.