Playlisty Akce
Reklama

P Panic! At The Disco biografie

Biografie

Panic! at the Disco byli založeni v roce 2004 v příměstské oblasti Summerlin v Las Vegas přáteli z dětství Ryanem Roseem, který hrál na kytaru a zpíval, a Spencer Smithem, který se posadil za bicí. Oba chodili na Bishop Gorman High School a společně začali hrát v devátém ročníku. Na basu si přizvali svého kamaráda Brenta Wilsona, který jim dohodil spolužáka Brendona Urieho, aby zkusil hrát na kytaru. Kvarteto brzy začalo zkoušet v obýváku Smithovy babičky, kde se ukázalo, že lepším vůdčím hlasem bude ten Brendonův. Kapela víceméně začínala na coverech kapely Blink-182.

Na prvních experimentálních demech kapela vytvořila zvuk, který byl jiný než zvuk death metalových kapel, které tou dobou hrály po LA. Jejich existence byla i důvod, proč se kapela rozhodla nevystupoval, dokud nebudou mít smlouvu. Po podepsání kontraktu Urie pronajal prostory pro zkoušení. Všichni čtyři se rozhodli vykašlat na školu a věnovat se hudbě, což způsobilo Rossovo rozkmotření se s otcem a Urieho vyhození z domu rodičů.

Brzy na to se Ross a Urie začali soustředit na vznik tří demo nahrávek ("Time to Dance", "Nails for Breakfast, Tacks for Snacks" a "Camisado") pro webovou stránku PureVolume. Skrze účet na LiveJournal poslali odkaz Pete Wentzovi z kapely Fall Out Boy, který se s neznámou kapelou setkal v Los Angeles a hned po poslechu dem chtěl, aby se podepsali pod jeho společnost Fueled by Ramen, k čemuž došlo v prosinci 2004.

Od června do září 2005 se kapela přemístila do College Park v Marylandu, aby mohla nahrát své debutové album. To bylo rozděleno na dvě poloviny, jedna je z většiny elektronický taneční punk a druhá obsahuje piáno, smyčce a harmoniku. A Fever You Can't Sweat Out vyšlo 27. září 2005 a prodeje začaly značně pomalu s umístěním na 112. místě Billboard 200. Po čtyřech měsících na turné vyšlo první video k písni I Write Sins Not Tragedies, které se raketově vyšvihlo do čela žebříčku Billboard Hot 100, stejně tak jako zvedlo prodeje alba. Na 2006 MTV Video Music Awards poté vyhrálo ocenění za Video roku.

V květnu 2006 byl oznámen odchod basáka Brenta Wilsona a jeho nahrazení Jonem Walkerem. V témže roce kapela předskakovala americké skupině the Academy Is... na jejich světovém turné "Ambitious Ones and Smoking Guns" od ledna do května. Začátkem června vyjeli na vlastní nepojmenované turné, které se táhlo do srpna.

Po krátkém období, kdy kapela zvažovala nové album, dorazila do Mount Charleston v Nevadě, kde začalo chystání nového alba. V lednu 2008 představili nové logo a vyhodili vykřičník z jména kapely. 21. března vyšlo druhé album Pretty. Odd., které bylo popsáno jako organičtější a jemnější než jejich debut. Deska debutovala na druhém místě Billboard 200 s prodejem 54,000 kopií během prvního dne. Hlavní živou propagací se stalo Honda Civic Tour, kde se ukázala předpovídaná změna stylu vystupování, kdy "Panici" vsadili na kontrast s temnými, cirkusovými elementy. Z turné vzniklo živé album ...Live in Chicago, které se na pulty dostalo 2. prosince 2008. Doprovodné DVD obsahuje fotografie z turné, videoklipy a pohledy do zákulisí.

Na jaře 2009 se začalo nahrávat třetí album, avšak 6. července oznámili Ryan Ross a Jon Walker svůj odchod skrze oficiální webové stránky kapely. Důvodem byla neshoda v hudebním stylu, Urie chtěl prozkoumávat popovější zvuk a odešlí chlapci chtěli hrát rock inspirovaný retrem. I tak bylo oznámeno, že se plány neruší.

28. července 2009 vyšel první singl v necelé sestavě, New Perspective, který byl zařazen na soundtrack k filmu Bacha, kouše! (Jennifer's Body). A během turné s blink-182 sestavu doplnil kytarista The Cab Ian Crawford a Dallon Weekes z indie rockové Brobecks.

Do studia se kapela vrátila začátkem roku 2010, v této době se Dallon Weekes stal oficiálním členem po boku Urieho a Smithe. Album Vices & Virtues bylo odhaleno 22. března 2011 s ochutnávkou v podobě singlu The Ballad of Mona Lisa, který vyšel 1. února. Začátkem února trio vyjelo na Vices & Virtues Tour. Od května 2011 se spojili s indie popovou kapelou Fun., s kterou vyšel singl C'mon. Samostatně poté Panic at the Disco vydali Mercenary pro soundtrack hry Batman: Arkham City.

Po ukončení turné začali Urie, Smith a Weekes psát nové materiály. V létě bylo oznámení vydání Too Weird to Live, Too Rare to Die! na 8. října 2013 s pilotním singlem Miss Jackson vydaným 15. července. Na začátku turné napsal Smith otevřený dopis fanouškům, kde se vypsal o boji se závislostí na alkoholu a odchodem z kapely, aby mohl v boji pokračovat, jeho místo zaplnil Dan Pawlovich z kapely Valencia.

V rozhovoru pro Pure Fresh 23. září 2014 Urie uvedl, že už v hlavě má nápad na nové album, ale není si jist, zda půjde o album kapely nebo sólové. 2. dubna 2015 Smith oficiálně opustil kapelu. 20. dubna bez ohlášení přišla na svět Hallelujah. Následovalo představení Death of a Bachelor na vysílání Apple Music a na konci září druhý singl z připravovaného alba, Victorious.

Album Death of a Bachelor vyšlo 15. ledna 2016 jako první deska napsaná a složená jen a pouze Uriem a týmem textařů. Weekesův status byl tou dobou změněn z oficiálního na koncertního. Od června do srpna 2016 koncertovali s kapelou Weezer na Weezer & Panic! at the Disco Summer Tour 2016. Mimo to nahráli cover písně Bohemian Rhapsody pro soundtrack filmu Suicide Squad.

15. prosince 2017 vyšlo All My Friends We're Glorious: Death of a Bachelor Tour Live. jako limitovaný vinyl a digitální download. O pět dní později kapela vydala vánoční píseň Feels Like Christmas. 27. prosince ohlásil Dallon Weekes oficiální odchod. 19. března 2018 uskutečnila kapela překvapivé vystoupení v Clevelandu s novým basákem Nicole Row a 21. března vydala hned dvě písně Say Amen (Saturday Night) a (Fuck A) Silver Lining, které se dostaly na šestou studiovou desku Pray for the Wicked vydanou 22. června 2018.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

14.04.2019 - 18:49 DevilDan přidal 6072 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.