Playlisty Akce
Reklama

O Oomph! biografie

Biografie

Kapela Oomph! vznikla v německém městě Wolfsburg v roce 1989 v seskupení Dero Goi, Andreas Crap a Robert Flux, které zůstává do nynějších let stejné.

V roce 1992 vyšlo první studiové album Oomph! následované druhým Sperm. Mezi těmito alby kapela prošla žánrovou změnou, kdy vyzkoušela metal, industrial, alternative rock, elektroniku a gothický styl, než našla vlastní jedinečný zvuk.

Kolem roku 1998 se kapela upsala pod společnost Virgin Schallplatten, kde vyšla tři alba - Unrein (1998), které debutovalo v německém žebříčku Media Control Charts na 37. místě a v Rakousku se dostalo do top40. Největších úspěchů dosáhl pilotní singl Gekreuzigt. V roce 1999 vyšla deska Plastik. Následovala ji třetí Ego z roku 2001, čímž kapela zakončila svůj kontrakt, který se rozhodla neprodloužit, protože neměla pocit, že společnost dostatečně rozvíjí jejich potencionál.

Následovalo turné s Skunk Anansie a předskakovaní kapele HIM na jejich podzimním turné 2001. V roce 2002 si Oomph! zahráli na Ozzfestu v Německu po boku kapel Black Label Society, Tool a Ozzyho Osbournea.

V roce 2004 kapela vydala singl Augen auf! z osmé studiové desky Wahrheit oder Pflicht pod novým labelem Supersonic Records, které patří pod Sony BMG. Píseň se stala jejich prvním hitem v Německu a deska prorazila na druhém místě v žebříčku Media Control Charts. Singl získal popularitu i tím, že byl zařazen na soundtrack FIFA Football 2005.

Devátá deska, GlaubeLiebeTod, kterou přinesl březen 2006, obsahovala kontroverzní singl Gott ist ein Popstar následovaný písní Das letzte Streichholz a Träumst du?. V srpnu 2006 Virgin vydala kompilační desku 1998–2001: Best of Virgin Years, která obsahuje písně z prvních tří desek kapely a pár doposud nevydaných skladeb. Kapela se ovšem od počinu distancovala a požádala fanoušky, ať si ji nekupují.

Oficiální best of album poté vyšlo 1. prosince 2006 pod názvem Delikatessen a písně na ní vybírala sama kapela, výsledkem jsou tedy nejlepší skladby ze všech devíti doposud vydaných alb, remixy, b-side a nové písně jako The Power of Love a Gekreuzigt 2006.

9. února 2007 kapela vydala svůj konečný singl z desky GlaubeLiebeTod, Träumst du? za spolupráce české zpěvačky kapely Die Happy Marty Jandové. Píseň poté zazněla živě v rámci Bundesvision Song Contest, kde Oomph! reprezentovali Dolní Sasko. Rok 2007 přinesl i první DVD Rohstoff s živými záznamy 23 písní, videoklipy, making-of videos a exkluzivními rozhovory.

4. ledna 2008 přinesl film Aliens vs. Predator: Requiem novou píseň Wach auf!, která se později objevila na albu Monster vydaném 22. srpna 2008. Nejúspěšnějším singlem z desky se stal Labyrinth vydaný v září 2008, který dosáhl 26. místa v Media Control Charts. V roce 2009 kapela nahrála svou verzi písně "Ernten was wir säen" původem od Die Fantastischen Vier na kompilační album A Tribute to Die Fantastischen Vier.

26. února 2010 vyšla anglicky zpívaná deska Truth or Dare, která obsahuje všechny předešlé německé singly v angličtině. 10. září 2010 kapela představila nový singl Sieger, která byla napsaná pro ESL Pro Series 17.

Dokončování jedenáctého alba bylo oznámeno skrze oficiální Facebookové stránky kapely, kde byl i poprvé odtajněn název Des Wahnsinns fette Beute. První singl vyšel 4. května 2012 pod názvem Zwei Schritte vor, album ho následovalo 12. května.

Po změnách v sestavě pro živé hraní přišla zpráva, že v dalším turné pro rok 2015 a nové album XXV kapela plánuje zahrnout i Británii. 17. července 2015 poté přilétl první singl Alles aus Liebe, který se stal první zlatou nahrávkou. 5. prosince kapela oznámila, že je nominovaná na 3 ceny GMA (Global Metal Apocalypse) a vyhlásila termíny dubnového turné po Evropě. 3. prosince 2016 proběhl koncert v Mexiku a tím pádem i první koncert v Severní Americe.

V dubnu 2018 kapela podepsala novou smlouvu se společností Napalm, kde se rozhodla vydat své třinácté album, které později dostalo název Ritual a bylo vydáno 18. ledna 2019 s předskokanem v podobě singlu Kein Liebeslied z 30. listopadu 2018.


Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

04.01.2021 - 03:38 DevilDan přidal 4234 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.