Playlisty Akce
Reklama

O Omnimar biografie

Biografie

Kapela zahájila svou kariéru v roce 2011 v Moskvě jako duo Maria Mar a Yaroslav Razina, kteří se znali z různých rockových a metalových kapel. Zvuk prvních skladeb byl orientován na darkwave a elektro, ale v průběhu procesu se zvuk změnil směrem k temnému synthpopu.

Jako první duu vyšlo EP I Know obsahující vlastní skladby, tak i cover verzi písně Clan Of Xymox. Následovaly ho maxi singly Resource, Ego Love a Herzschlag, ke kterým byly přidány i remixy od různých producentů jako X-Fusion, Freaky Mind, Mulphia, Plazmabeat a Vainerz. Úspěchy desek přinesly kapele podepsání smlouvy s DarkTunes Music Group (Německo).

V létě 2015 se ke kapele přidal DJ Alex Vierti (Reiz, ex-Witchcraft), moskevský DJ a hudební producent. Svoje debutové album Start tak kapela vydala už jako trio a to 16. října 2015. V únoru 2016 přibyla druhá deska Restart. Disk obsahuje remixy od hudebníků z Ruska, Mexika, Srbska, Švédska, Německa a Filipín. Samy Omnimar si pro desku připravili nové verze svých dvou skladeb - Start (club edit) a You Save Me (restart version).

Po vydání alba Restart kapelu opustil Yaroslav a Maria s Alexem nahráli cover verzi Matushka Rossiya pro rakouské album projektu Nachtmahr, Mit Vereinten Kräften. S nimi si i Maria zazpívala jako hostující zpěvačka.

Velkým hitem se později stal duet Marii a Alexe, Out Of My Life a následující stejnojmenné EP vstoupilo do žebříčku Deutsche Alternative Charts, hlavního německého žebříčku alternativní hudby, a stalo se vůbec prvním počinem ruského projektu v tomto hodnocení.

V červenci 2016 byl do projektu pozván Oleg Ksaler (Cutoff: Sky XLR: 830), DJ a hudební producent, s kterým nahráli třetí desku, Poison s vydáním 19. května 2017. Album se vyznačuje akčními klubovkami jako Boom Boom, I Go On On My Own až po temný synth pop v podobě skladeb 40 Steps nebo I Wanna Know Now. Německý časopis Electrozombies ho dal do top20 desek roku.

Největšího ocenění se dočkal videoklip k Boom Boom, což vedlo k vydání stejnojmenného EP s originální skladbou i novými remixy.

V roce 2018 Oleg Ksaler opustil kapelu kvůli osobním neshodám. O tak na začátku roku 2019 projekt vydal dvě nová EP - The Road a Humans. Následující léto kapela hodně cestovala za hranice Ruska, hlavně na německé festivaly.

Pandemie v roce 2020 narušila mnoha plánů, takže se kapela místo koncertování a cestování vrhla do studia. Díky dlouhodobé práci vzniklo album Darkpop předcházené singlem a videem Red. Mimo to se oba členové podílí na práci se svými kolegy - Alex s BlutEngel a Massive Ego a Maria nahrála vokály k Ghost In My Head pro EDM formaci Basszilla.

Členové


Maria Mar - zpěv, hudba, texty
Alex Vrt - hudba, klávesy, elektro-perkuse, zvukový design

Dřívější členové


Yaroslav Razin - hudba, klávesy
Oleg Xaler - hudba

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

13.06.2021 - 23:30 DevilDan přidal 2930 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.