Playlisty Akce
Reklama

R Olivia Rodrigo biografie

Biografie

Olivia Isabel Rodrigo se narodila 20. února 2003 v Kalifornii rodičům Jennifer a Chrisovi Rodrigovým. Má německé a irské předky z matčiny strany a z otcovy zase filipínský přízvuk. Jak sama uvedla, její praděda se přestěhoval z Filipín do Spojených států jako teenager, ale jeho rodina nadále uchovávala filipínské zvyky a kuchyni.
V šesti letech začala malá Olivia hrát a zpívat v divadelních produkcích škol Lisa J. Mails Elementary School a Dorothy McElhinney Middle School.

Následovala role Grace Thomas ve filmu An American Girl: Grace Stirs Up Success (2015). Po přestěhování se do Los Angeles získala svou první velkou roli Paige Olvera v komediální televizní sérii Bizaardvark (2016) na Disney Channel. V listopadu 2019 zazářila v sérii High School Musical: The Musical: The Series na Disney+, pro kterou napsala i píseň All I Want a spolupracovala na Just for a Moment.

V roce 2020 započala svou hudební kariérou podpisem smluv u Interscope Records a Geffen Records. 8. ledna 2021 debutovala se singlem Drivers License, na které spolupracovala s producentem Danem Nigrom. Krátce po vydání píseň dvakrát pokořila rekord denní nejstreamovanější skladby na platformě Spotify a byla velice kladně přijata i kritikou. Číslem jedna se stala i v rámci žebříčku Billboard Hot 100. Olivia k tomu dodala pouze to, že šlo o její nejšílenější týden v životě, který ji obrátil život vzhůru nohama.

Podobných úspěchů se dočkal i druhý singl Deja Vu zveřejněný 1. dubna 2021, který se umístil na osmém místě Billboard Hot 100. 14. května ho doplnila píseň Good 4 U, která se znovu stala topem Hot 100.

Dlouho se nečekalo ani na debutové album, Sour, které Olivia vydala 21. května 2021, které bylo svým zvukem a kvalitou přirovnáno k dílům zpěvaček jako je Taylor Swift nebo Lorde. Kvůli neutichající pandemii Covid-19 po celém světě na podporu desky Olivia videla koncertní video Sour Prom na YouTube.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

25.07.2021 - 22:04 DevilDan přidal 1940 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.