Playlisty Akce
Reklama

K Nick Kamen biografie

Biografie

Ivor Neville "Nick" Kamen se narodil 15. dubna 1962 v britském Essexu. V Harlowu vystudoval St Marks RC Comprehensive School a v roce 1984 se jeho tvář objevila na obalu časopisu The Face, kde ho zvěčnil Ray Petri. Na obálce bylo vidět, že má na sobě lyžařskou čepici, rtěnku, oranžový svetr s rolákem a sluneční letecké brýle. Následně se objevil v reklamě značky Levi v roce 1985 s podtitulem "Launderette", kde se svlékl a pral si modré džíny ve veřejné prádelně z 50. let, zatímco čekal, oblečený jen v boxerkách Sunspel.

Hudební úspěch přišel se singlem Each Time You Break My Heart v roce 1986, který boural evropské hitparády, díky debutovému albu Nick Camen se také seznámil s Madonnou, která ho během jeho kariéry značně oblíbila. Na desce nazpívala zadní vokály. Druhým úspěšným singlem byla cover verze písně Loving You Is Sweeter Than Ever od Four Tops.

Z druhého alba Us vzešel singl Tell Me, na kterém se podílela znovu pěvecky sama Madonna. Písnička bodovala hlavně v Itálii během léta 1988, kde strávila devět týdnů na první pozici v hitparádách. O rok později se podílel s písní Turn It Up na soundtracku k Disneyho snímku Miláčku, zmenšil jsem děti (Honey, I Shrunk the Kids). V roce 1988 přišlo ještě třetí album, Loving You, který bohužel nepřinesl žádný zásadní hit.

Zlom přišel s čtvrtým albem Move Until We Fly, na kterém se objevil singl I Promised Myself, který se dokonce stal nejhranější písní v Evropě za rok 1990. Později ho nahrály ve svých
verzích hvězdy jako Dead or Alive (1999), A-Teens (2004), Basshunter (2009) nebo němečtí punk rockeři Maggers United (2013). Stejnou dobou získal starší hit Bring Me Your Love kantonský cover od kapely 張立基 (Norman Cheung), kteří ho pojmenovali "今夜你是否一人 (Are You Alone?)", který se stal velkým hitem v Hong Kongu.

V roce 1992 Nick vydal svoje poslední album Whatever, Whenever. Jeho diskografii později (2015) doplnila společnost Cherry Red Records, která vydala jeho debutové album jako dvoudiskovou deluxe verzi následovanou šestidílným CD box setem The Complete Collection v roce 2020.

4. května 2021 Nick Kamen zemřel ve věku 59 let po boji s rakovinou kostní dřeně.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

06.05.2021 - 22:34 DevilDan přidal 2256 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.