Playlisty Akce
Reklama

H Niall Horan biografie

Biografie

Niall James Horan se narodil 13. září 1993 v Mullingar v Irsku rodičům Bobby Horanovi a Mauře Gallagher, kteří se rozvedli, když bylo Niallovi pět let. Niall a jeho bratr Greg s matkou bydleli rok, než se rozhodli přestěhovat se za otcem. Navštěvoval St. Kenny's National School a poté katolickou chlapeckou školu Coláiste Mhuire. S hudbou se dostal poprvé do styku díky kytaře, kterou si jeho bratr koupil k Vánocům a na kterou se naučil hrát díky tutoriálům na YouTube.

V roce 2010, v šestnácti letech, se Niall zúčastnil sedmé série pěvecké soutěže The X Factor v Dublinu, kam přišel na casting s písní "So Sick" od Ne-Yo. Jeho vystoupení se dočkalo smíšených komentářů porotců, postoupil dál, ale s písní "Champagne Supernova" od Oasis nezabodoval a byl dán dohromady s dalšími chlapci, Harry Stylesem, Liamem Paynem, Louisem Tomlinsonem a Zaynem Malikem, s kterými stvořili klučičí kapelu One Direction. S tou Niall vystupoval do jejího rozpadu v roce 2015.

Po rozpadu kapely se poprvé Niall ozval v únoru 2016 se založením Modest Golf, golfové společnosti, kterou založil spolu s Markem McDonnellem a Ianem Wattsem. V září 2016 Niall podepsal smlouvu s Capitol Records a 29. září vydal svůj debut, This Town, který bodoval na deváté příčce britského žebříčku a na dvacáté pozici v Billboard Hot 100. 4. března 2017 vyšel singl Slow Hands.

Samotné první sólové album, Flicker, zpěvák vydal 20. října 2017 s předskokanem v podobě singlu Too Much to Ask vydaným 17. září. V rámci propagaci alba vyjel na Flicker Sessions 2017, které začalo už v srpnu 2017. Album zazářilo na vrcholu Billboard 200.

V září 2019 Niall promluvil o tom, že na dalším albu pracuje s Gregem Kurstinem. 4. října 2019 vypustil do světa hlavní singl, Nice to Meet Ya. Druhým singlem se stala píseň Put a Little Love on Me vydaná 6. prosince spolu s ohlášením Nice to Meet Ya Tour na rok 2020. 7. února 2020 vyšel třetí singl, No Judgement. Samotná deska Heartbreak Weather vyšla 13. března 2020 a setkala se s pozitivní kritikou. Turné k albu ovšem bylo zrušeno z důvodu světové pandemie Covid-19.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

28.09.2020 - 00:36 DevilDan přidal 2176 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.