Playlisty Akce
Reklama

N Nemesea biografie

Biografie

Namesea je nizozemská alternativně rocková kapela založená v roce 2002 zpěvačkou Mandou
Ophuis
a kytaristou a textařem v jedné osobě, Henrikem Janem de Jongem.

Kapelu brzy na to skompletoval basák Sonny Onderwater, díky němuž kapela mohla začít nahrávat demo. Po třech z nich se jim naskytla šance předskakovat kapele After Forever, s kterou nakonec objeli celé turné. V listopadu 2003 si jich všimla nahrávací společnost Ebony Tears.

O rok později vyšlo debutové album Mana podpořené turném po Nizozemsku, Belgii a dalších evropských zemích trvající do prosince 2005. V té době si našli stálé místo na evropské gothic/symfonické metalové scéně.

Pro druhé album, In Control, si Nemesea vybrali za vydavatele Sellaband. Album vyšlo 21. června 2007 a skrze smlouvu se společností Rough Trade Records se album dostalo i do zemí Beneluxu. V roce 2009 nahráli živou desku Pure Live@P3.

V červenci 2010 kapela získala smlouvu s rakouskou společností Napalm Records a začala pracovat na třetí desce s názvem The Quiet Resistance vydanou listopadu 2011, které přineslo těžší syntetický zvuk, temnější a větší zvuk s melodickým podtónem.

9. srpna 2012 kytarista Hendrik Jan de Jong zveřejnil na Facebooku status, že kapela právě začíná pracovat na čtvrtém, zatím nepojmenovaném albu. 28. ledna 2016 se na stránkách kapely objevil i oficiální cover, Uprise se poté fanoušci dočkali 29. dubna 2016. To se natáčelo v Giesound-studios a klíčovou roli hrál jeho producent Guido Aalbers, který dal desce přirozený, čistý zvuk s prvky elektroniky. V té době se k Nemesea přidal bubeník Steven Bouma.

1. srpna 2016 přišla pro všechny příznivce hudby kapely Nemesea rána, když zpěvačka Manda na svých sociálních oznámila, že se "vzdává svého snu být zpěvačka" a opustila sestavu. Později kapela doplnila, že se Manda chce věnovat učení dětí.

Živě se kapela objevila na festivalu De Oosterpoort v Groningenu v září 2016, kde pět různých zpěvaček vystoupilo s různými písněmi v repertoáru kapely. Od října 2016 tak kapela začala hledat novou zpěvačku.

19. května 2017 se evidentně snaha vyplatila a vyšel singl Dance In The Fire v hlavní roli s Sanne Mieloo, kterou nizozemští fanoušci znají z muzikálu Tarzan a její role Kaly. V listopadu 2017 vyšel singl Hear Me a o rok později Twilight z alba Uprising zremixovaný tak, aby padl Sanneinu vokálu.

Svůj vlastní singl představila 24. června, Kids With Guns se tak stal první ochutnávkou z alba White Flag, jehož teaser vydalo vydavatelství Napalm Records na YouTube. Datum vydání poté padlo na 23. srpna a obsahovalo 14 nových písní.

1. ledna 2020 kapela vydala singl New Year's Day se slovy samotné kapely "Silná slova o víře a vytrvalosti, která může lidi (opět) spojit. To na nás opravdu promluvilo a je to něco, s čím se můžeme ztotožnit. Náš novoroční dárek v roce 2020. Nahráno v opuštěném domě za 1 den". O pár dní později následoval singl Wake UP!.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

03.11.2021 - 23:52 DevilDan ubral -7 znaků
26.09.2021 - 15:17 DevilDan přidal 3040 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.