Playlisty Akce
Reklama

M My Chemical Romance biografie

Biografie

Vznik kapely značně podnítily události z 11. září 2001, kdy došlo k teroristickému útoku a zničení tzn. dvojčat v čtvrti Manhattan, a kterým byl Gerard Way svědkem. Spoluzakladatel byl bubeník Matt Pelissier, kterým vznikly první píseň Skylines and Turnstiles, která popisuje právě pocity z oné události. Krátce na to byl přibrán Ray Toro na pozici kytaristy, kterou původně zaujímal Way.

Jméno kapely navrhl baskytarista Mikey Way, který pracoval v knihkupectví Barnes & Noble a zaujal ho titul "Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance" od Irvina Welshe. Mikey se do kapely přidal po vyhození z vysoké školy a poslechnutí prvních demo nahrávek nahraných na Mattově půdě.

V Eyeball Records se kapela seznámila s Frankem Ierem, který tou dobou působil v kapele Pencey Prep, která se rozpadla v roce 2002 a Frank se stal členem MCR. V kompletní sestavě vzniklo debutové album I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love vydané 23. července 2002. Album bylo nabídnuto jako volně stažitelné na webu PureVolume a na oficiálním MySpace stránce, kde si kapela vybudovala fanouškovskou základnu.

V roce 2003 kapela podepsala smlouvu s Reprise Records, vyjela na turné s Avenged Sevenfold a nahrála album Three Cheers for Sweet Revenge, které vyšlo 8. června 2004. Měsíc po vydání desky byl Matt Pelissier nahrazen Bobem Bryarem, i tak se ovšem kapela dostala do podvědomí širšího publika díky singlům I'm Not Okay (I Promise), Helena nebo The Ghost of You.

Na začátku roku 2005 uspořádali MCR první turné s názvem Taste of Chaos Tour a předskakovali Green Day na jejich turné American Idiot. S Fall Out Boy poté otevírali Warped Tour 2005 a s kapelami Alkaline Trio a Reggie and the Full Effect se podíleli na cover verzi písně Under Pressure, jejíž výtěžek šel na pomoc obětem tsunami.

V březnu 2006 vyšel živý záznam Life on the Murder Scene a to jak na CD tak DVD, které obsahovalo dokument o historii kapely a oficiální videoklipy, včetně podívání se za scénu a živá vystoupení.

Třetí album kapela začala nahrávat 10. dubna 2006 s nápomocí Roba Cavalla a původně mělo nést název "The Rise and Fall of My Chemical Romance" jako odkaz na "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars" od Davida Bowieho. 3. srpna 2006 byly dokončeny videoklipy pro první dva singly, Welcome to the Black Parade a Famous Last Words. První zmiňovaný vyšel až 11. září a nakonec po něm bylo pojmenované i celé album.

K podpoře alba bylo vyhlášeno The Black Parade World Tour zahrnující 133 představení za podpory kapely Rise Against, Thursday a Muse. Ze dvou koncertů vzniklo i DVD The Black Parade Is Dead! vydané 28. června 2008. Následované bylo EP The Black Parade: The B-Sides.

Po následné pauze vyšla 1. února 2009 cover verze písně Desolation Row jako soundtrack k filmu Watchmen. Ve stejné době bylo prozrazeno vydání alba ¡Venganza!, které obsahuje devět živých videí.

27. května 2009 webový designer oficiálních stránek MCR, Jeff Watson, prozradil, že kapela nahrává čtvrté studiové album. V září vyšel na YouTube trailer prozrazující titul desky, Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys a ukázky z videoklipu k singlu Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na).

2. září 2011 Frank Iero na svém blogu zveřejnil, že skončil vztah mezi My Chemical Romance a Michaelem Pediconem, který od konce roku 2010 s kapelou koncertoval místo Bryara. O dva dny později bylo zveřejněno jméno nového bubeníka, Jarrod Alexander.

V únoru 2012 členové kapely prozradili, že budují nové nahrávací studio v Los Angeles, aby pracovali na novém albu s pracovním názvem MCR5. Následovalo odtajnění jména projektu, Conventional Weapons, album obsahuje 10 doposud nezveřejněných skladeb nahraných v roce 2009.

22. března 2013 kapela skrze své oficiální webové stránky ohlásila rozpad:

"Být v této kapele uplynulých 12 let bylo opravdovým požehnáním. Museli jsme jít na místa, na která jsme nikdy nepomysleli. Byli jsme schopni vidět a vyzkoušet věci, o kterých jsme si nemysleli, že jsou možné. Sdíleli jsme podium s lidmi, které obdivujeme, lidmi ke kterým vzhlížíme a našimi přáteli. A teď, jako všechny skvělé věci, přišel čas skončit. Díky vám všem za podporu a za to, že jste byli součástí tohoto dobrodružství"

O dva dny později zveřejnil Gerard Way na Twitteru zprávu, která potvrzovala rozpad kapely, ale popírala, že by možným důvodem byly vztahy v kapele.

Smrt Hannah, tajného ema8. května 2008 britský bulvární tisk The Sun zveřejnil článek s titulkem "Suicide of Hannah, the Secret Emo", ve kterém se psalo o sebevraždě teprve třináctileté Britky Hannah Bond, která se oběsila pro své tíhnutí ke kultu "sebevražedných emo", který tisk spojil právě s MCR a jejich tehdejším aktuálním albem The Black Parade, které bylo nazváno důvodem sebevraždy. V článku koroner Roger Sykes vyjádřil obavy, že sebevraždu podnítil dívčin zájem o emo a posedlost kapelou. Příznivci emo hudby poté kontaktovali NME, aby bránili žánr před obviněními, že podporuje sebevraždu.

Skupina britských fanoušků nakonec naplánovala pochod přes Londýn na protest proti špinění skupiny v médiích. Pochod se měl konat 31. května, veden měl být před Hyde Park až k sídlu Daily Mail, která MCR široce kritizovala a vydala několik článků o nebezpečí sebevraždného kultu. Pochod byl nakonec odvolán policií. I tak následovaly protesty během koncertů, kdy bylo kupříkladu vykřikováno "fuck the Daily Mail".Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

09.08.2019 - 00:21 DevilDan přidal 5652 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.