Playlisty Akce
Reklama

M Monrose biografie

Biografie

S mottem "Neue Engel braucht das Land" ("Země potřebuje nové anděly") se v srpnu 2006 vrátila televizní realitní show Popstars, která hledala nástupce za úspěšnou kapelu No Angels. Do konkurzu se přihlásilo více než 5,100 nadějných zpěvaček, které hodnotil choreograf a tanečník Detlef "D!" Soost, hudební producent Dieter Falk a zpěvačka Nina Hagen. Ve finále, které padlo na 23. listopadu 2006, zůstaly Mandy Capristo, Senna Guemmour a Bahar Kızıl, z které se stalo trio Monrose.

1. prosince 2006 vyšel debutový singl Shame, který se stal jedním z nejúspěšnějších debutů toho roku. Ve všech německy mluvících zemích následně 8. prosince vyšlo album Temptation, které bylo pozitivně kritizováno kritiky a bylo definováno jako něco mezi Pussycat Dolls a Destiny's Child.

V lednu 2007 se dívky dostaly do německé selekce pro hudební soutěž Eurovision Song Contest 2007,kde vystoupily se singlem Even Heaven Cries. Nakonec je ale porazila píseň "Frauen regier'n die Welt" od swingového zpěváka Rogera Cicera. I bez účasti na Eurovizi se píseň stala populární v rádiích a dosáhla šestého místa v německé singlové hitparádě. 29. dubna vyjely na Venus Temptation Tour sponzorovaný firmou Global Gillette.

Během turné se začalo pracovat na druhém albu, Strictly Physical, jehož předskokanem se stala píseň Hot Summer, která se stala hitem číslo jedna v Rakousku, Německu a Švýcarsku. Následovaly úspěchy v online prodejích a v skandinávských zemích, východní Evropě a zemích Beneluxu. Album vyšlo 21. září 2007.

20. března 2008 vyšla We Love jako promoční singl pro německou síť ProSieben. Třetí album, I Am, padlo na 26. září 2008 a mezi jeho producenty byl Ryan Tedder. Deska se dostala hlouběji do taneční a elektro hudby, což bylo negativně hodnoceno kritiky a v celkovém součtu se počin stal nejhůře hodnoceným. Hlavním singlem se stal Strike the Match, na kterém se autorsky podílel právě Tedder, i tak se píseň vyšplhala pouze na desáté místo v singlovém žebříčku.

Po krátké pauze skupina ohlásila čtvrté album. Nahrávalo se v Německu a New Yorku, deska dostala jméno Ladylike a vyšla 11. června 2010. Debutovala na desátém místě německého žebříčku a podpořena byla singlem Like a Lady, který se vyšplhal na třináctou pozici.

Svou čtyřletou existenci Monrose oslavily 23. listopadu. O dva dny později, 25. listopadu 2010, ohlásila kapela svůj rozpad a vydala poslední singl Breathe You In.

Zpracoval: starstruck;
Historie úprav

02.04.2019 - 23:04 DevilDan přidal 2533 znaků
02.04.2019 - 22:41 DevilDan ubral -2738 znaků
27.12.2010 - 21:14 starstruck přidal 2698 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.