Kecárna Playlisty

M Monkey Business Zajímavosti

monkey-business-592873.jpg
Zajímavosti

zajímavosti

Monkey Business má 77 fanoušků

Zajímavosti interpreta

  • Stálým hostem kapely je perkusionista Imran Musa Zangi. Na první desce hostovali přední světový pozounista Fred Wesley (který hrál třeba s B. B. Kingem nebo Tinou Turner) a kytarista David Williams, který nahrával kytarové party pro Michaela Jacksona nebo Madonnu.  (DevilDan)
  • Na albu Save The Robots dále spolupracovali hosté Hiram Bullock (kytara), Ray Davis (zpěv), Dr.Robert (zpěv), Dennis Chambers (bicí) a opět Fred Wesley (trubka). Z domácích pak Dan Bárta nebo Mario Klemens, který vedl orchestr. (DevilDan)
  • Na Resistance Is Futile se seznam hostů dále rozrůstá: Hiram Bullock (kytara), Iva Bittová (zpěv, viola), Jiří Stivín (flétna), Roman Dragoun (klávesy Moog), Filip Jelínek (trombón a dechové aranže), František Kop (tenorsaxofón), Radka Kaspar (altsaxofón), Jaroslav Halíř (trumpeta), František Tomšíček (trumpeta), Tomáš Křemenák (flétna, basbarytonový saxofon), Dasha (zpěv), Nada Weppereová (zpěv), Petr Dopita, Michael Fišer (harmonika).  (DevilDan)
  • Na albu Kiss Me On My Ego kromě Dana Bárty spolupracoval opět kytarista Hiram Bullock a pak přední světový saxofonista David Sanborn a Glenn Hughes (člen legendárních Deep Purple). (DevilDan)
  • Album Objects Of Desire And Other Complications, které si kapela vydala v roce 2007 vlastními silami (Sony BMG se již stará jen o distribuci, album vydává Devil Inside – Music Production), se opírá především o domácí hosty. Na didgeridoo například hraje výborný Ondřej Smeykal, dále na albu účinkuje smyčcové kvarteto Epoque Quartet a další.  (DevilDan)
  • Na několika vystoupeních Monkey Business na jaře 2008 hostoval Ashley Slater – zpěvák a trombonista skupiny Freak Power. (DevilDan)
  • V květnu 2015 vydali Monkey Business svou osmou desku Sex and Sport? Never!. Kapela opět zapojila do nahrávání mnoho hostů. Ze zahraničních to tentokrát byli Mike Stern a Gábor Presser, z českých Marta Kubišová a Wabi Daněk. (DevilDan)

Up To Speed Now

  • Klip ukazuje italskou domácnost dovedenou do absurdity s efektním využitím slowmotion pro vystižení krásy destrukce. Zaujme i hereckými výkony Ivana Trojana, Kristýny Bokové a Karla Heřmánka. Mini roli asistenta ve štábu si střihl i sám režisér klipu Zdeněk Suchý. Klip získal cenu Anděl. (DevilDan)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.