Playlisty Akce
Reklama

M Mis-Teeq biografie

Biografie

Alesha Dixon a Sabrina Washington se potkaly v roce 1997 v Dance Attic studios ve Fulhamu skrze Louise Porter, která dávala dohromady kapelu pro svou produkční společnost Big Out Ltd. Dvojice spolupracovala několik let, než se k nim přidala Tina Barrett. Trio začalo vystupovat a dostalo jméno Face2Face. Barrett brzy odešla do S Club 7 a byla nahrazena Zenou McNally a Su-Elise Nash. Jejich tehdejší producent David Brant jim pomohl podepsat smlouvu u Telstar Records a změnil jim jméno na Mis-Teeq.

Po několika měsících kapela představila svůj debutový singl Why? v roce 2000, jehož remix dosáhl nečekaných úspěchů. V lednu 2001 se McNally rozhodla odejít kvůli nespokojenosti v kapele.

Tři zbývající členky pokračovaly s vydáváním a v červnu 2001 přišly s All I Want, který se v Británii vyšplhal na druhou příčku hitparád a otevíral top 30 v Austrálii. 27. října 2001 se fanoušci dočkali i debutové desky - Lickin' on Both Sides - podpořené dalším úspěšných singlem One Night Stand. Později byl singlově vydán i hit This Is How We Do It, cover verze původní písně od Montella Jordana, která se objevila ve filmu Ali G Indahouse. Během roku 2002 kapela doprovázela na turné Shaggyho.

Po krátké pauze kapela přišla s další deskou, Eye Candy vydanou 29. března 2003. Ve šlépějích své prvotiny ovšem tento počin nešel a jediným skutečným hitem se stal singl vydaný před albem, Scandalous, jehož slávu zvýšilo i použití ve filmu Catwoman s Halle Berry v létě 2004.

Během roku 2004 holky jezdily po Spojených státech a vystupovaly v televizních shows jako Jimmy Kimmel, Pepsi smash a Carson Daly, což jim vytvořilo stabilní fanouškovskou základnu. Bohužel v roce 2005 došlo k zániku jejich nahrávací společnosti Telstar, což kapelu dostalo do situace, kdy nevěděla co dál. Po velkém vydání jejich třetího alba Mis-Teeq Telstar Records zbankrotovalo.

Po oznámení rozpadu vyšlo kompilační album Greatest Hits s jedinou novou písní, cover verzí Shoo Shoo Baby.

9. února 2011 bylo oznámeno, že skupina vedla rozhovory o comebackového turné, ale Dixon to popřela, o dva roky později ovšem prohlásila, že nikdy nevyloučila znovu setkání kapely. V září 2014 Su-Elise uvedla v rozhovoru pro Fashion Plus Magazine, že skupina jednala o nahrání nového alba, k čemuž ovšem doteď nedošlo.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

27.05.2021 - 05:51 DevilDan přidal 2373 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.