Playlisty Akce
Reklama

B Michael Bolton biografie

Biografie

Michael Bolotin narozený 26. února 1953 je americký zpěvák, textař a příležitostný herec a režisér vystupující pod pseudonymem Michael Bolton. Původně se věnoval žánrům hard rock a heavy metal, působil v kapele Blackjack, ale nejznámější je pro své milostné pop rockové balady, kterým se začal věnovat v pozdních 80. letech.

Michael začal nahrávat pod The Church Studio v Oklahomě v roce 1975 a své první tehdejší album pojmenoval svým rodným příjmením Bolotin. V této době působil v kapele Blackjack, která předskakovala hvězdné kapela Black Sabbath, dokonce se šuškalo, že Michael odmítl post hlavního zpěváka v Ozzym založené kapele, to však Bolton později vyvrátil s tím, že netuší, kde se tahle historka vzala.

Poté co poangličtil své příjmení na Bolton přistál mu v klíně jeho první hit How Am I Supposed to Live Without You napsaný pro Lauru Branigan. Po úspěšném setrvávání v žebříčku spolu dvojice začala spolupracovat a vznikl další úspěšný singl, I Found Someone z roku 1985, který časem více proslavila zpěvačka Cher.
Svou verzi písně How Am I Supposed to Live Without You Bolton nahrál v roce 1988 a dostal se na první pozici žebříčku Hot 100.

Vlastní úspěchy začal zpěvák sbírat v pozdních 80. a začátkem 90. let se singlem Georgia on My Mind a sedmým studiovým albem Time, Love & Tenderness (1991), na které se nachází Grammy oceněný cover When a Man Loves a Woman.

V roce 1997 se do žebříčku Top 40 ve Spojených státech dostala písnička Go the Distance hrající hlavní roli v Pixar animovaném filmu Hercules.

Od roku 2006 se soustředil na duety, k prvním patří společná píseň s jeho tehdejší snoubenkou Nicollette Sheridan, The Second Time Around, která se objevila na desce autorsky nepatřící Boltonovi, Bolton Swings Sinatra. Dalším se stal italský duet Il Mio Amico s Annou Tatangelo, jenže zazářil na Sanremo Music Festivalu v roce 2008.
Na první písničce z alba Only a Woman Like You se pro změnu alespoň autorky podílela Shania Twain.

V roce 2011 byl Michael přizván k písni Jack Sparrow komediálního tria The Lonely Island. Zazářil i v jejich humorném videoklipu v kostýmu známého piráta. Od února 2015 začal pracovat ve spolupráci s A. R. Rahmanem na dalším studiovém album s názvem Gems – The Duets Collection. O dva roky později vydal Ain't No Mountain High Enough: A Tribute to Hitsville U.S.A. obsahující duety s Kelly Rowland, Melanie Fionou a Orianthi.

Televize


Bolton si zahrál ztvárnil mnoha cameo vystoupení, kde povětšinou hrál sám sebe, jmenovitě můžeme zmínit Meet Wally Sparks, Dva a půl chlapa (Two a a Half Men) nebo Chůva k pohledání (The Nanny) a Glee.

Během srpna 2006 dělal pěveckého partnera Lucy Lawless v hudební soutěži Celebrity Duets na stanici Fox. Stejně tak se stal soutěžícím v jedenácté řadě soutěže Dancing with the Stars. Jeho partnerkou byla Chelsie Hightower.

Režírování


10. května 2018 byl oznámen Michaelův první autorský film American Dream: Detroit (Exclusive) s premiérou ustanovenou na 15. května 2018. Bolton se sice narodil v Connecticutu, ale Detroit si vyloženě zamiloval a chtěl zmapovat jeho ekonomický comeback. Dokument obsahuje rozhovory s lidmi z města pocházejícími, např. Christopher Ilitch, Jerry Bruckheimer, Francis Ford Coppola, Aretha Franklin, Smokey Robinson a Alice Cooper.

Osobní život


V letech 1975 až 1990 byl Micheal ženat s Maureen McGuire, s kterou má tři dcery - Isu, Holly, a Taryn - a v říjnu 2010 se skrze dceru Taryn stal dědečkem.
V roce 1992 začal randit s Nicollette Sheridan, jejich románek skončil v roce 1995. Pár se k sobě ovšem 2005 a v rok později se zasnoubil. V srpnu 2008 se definitivně rozešli.

V lednu 2013 Micheal vydal autobiografii The Soul of It All: My Music, My Life.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

09.01.2022 - 23:49 DevilDan přidal 3847 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.