Playlisty Akce
Reklama

M Marina & the Diamonds biografie

marina-the-diamonds-538998-w200.jpg
Biografie

biografie

Marina & the Diamonds má 353 fanoušků

Biografie

Marina Lambrini Diamandis se narodila 10. října 1985 ve městě Brynmawr ve Walesu velšské matce a řeckému otci. Během dospívání se pak přestěhovala do Londýna, aby se stala profesionální zpěvačkou, přestože neměla příliš mnoho zkušeností. V roce 2005 vymyslela Marina pseudonym Marina and the Diamonds – poté, co se proslavila, byli její fanoušci (a někdy stále jsou) nazýváni the Diamonds.

Svůj debut Mermaid vs Sailor (2007) se rozhodla Marina zveřejnit jakožto nezávislá umělkyně na Myspace. Následně se setkala se čtrnácti nahrávacími společnostmi, přičemž odmítla všechny, až na jednu, o které si myslela, že jí jako jediná z nich nebude diktovat její image. V říjnu 2008 podepsala kontrakt s nahrávací společností 679 Recordings (později 679 Artists).

Debutový singl Obsessions vydala v únoru 2009 a pak v červnu EP The Crown Jewels. V létě tohoto roku pak vystoupila v rámci BBC Radio 1's Big Weekend, Glastonbury festivalu a na festivalu v Readingu a v Leeds. V prosinci 2009 se umístila na druhé příčce v žebříčku sestaveném BBC, těsně za zpěvačkou Ellie Goulding. Následně Marina vydala singl Mowgli's Road, který nebyl příliš komerční, ale svou pozornost si získal, a to kvůli sdílení Perezem Hiltonem a Kanyem Westem.

Následoval singl Hollywood, který se umístil na 12. příčce UK Singles Chart a nakonec získal stříbrné ocenění od BPI (British Phonographic Industry). Zpěvaččino debutové studiové album The Family Jewels bylo vydáno v únoru 2010 a získalo tentokrát ocenění zlaté. Později v témže roce se Marina vydala na turné The Family Jewels Tour, a to po Evropě, Severní Americe a Austrálii. Během rozhovoru pro australské rádio pak zpěvačka prohlásila, že ji mrzí její neúspěch u amerických fanoušků. Zpěvačka to tehdy odůvodnila převahou tehdejších populárních skladeb Lady Gaga.

Své nejúspěšnější album Electra Heart vydala Marina v dubnu 2012. Album předcházelo zveřejnění úspěšných singlů Radioactive a Primadonna. Při psaní tohoto alba se zpěvačka inspirovala motivy ženské identity a bolestivých rozchodů – vytvořila hlavní postavu Electry Heart, která by měla figurovat ve většině písní na albu jako hlavní hrdinka. Album získalo získalo zlaté ocenění od BPI i od Irské nahrávací hudební asociace.

Po tom, co zpěvačka strávila měsíc v New Yorku, oznámila, že je na cestě její třetí studiové album – v řijnu 2014 zveřejnila pilotní singl Froot. Celé album Froot pak bylo vydáno v dubnu 2015 a stalo se prvním albem Mariny, které dosáhlo na top 10 v USA. Po roce od vydání, a po absolvování turné na propagaci alba (Neon Nature Tour) Marina na svých sociálních sítích sdílela, že si teď vezme kratší pauzu.

V roce 2018 nastala pro fanoušky změna – Marina se rozhodla nadále vystupovat už jen pod svým křestním jménem. V listopadu téhož roku vyšla spolupráce se skupinou Clean Bandit a Luisem Fonsi Baby, která se umístila na 15. příčce ve Velké Británii. Následovalo vydání pilotního singlu Handmade Heaven dalšího studiového alba Love + Fear, které Marina zveřejnila 4. a 26. dubna 2019. Album se skládá ze dvou částí a jeho název je inspirován pocity, která zpěvačka považuje za nejsilnější lidské motivátory, lásky a strachu. Album bylo podpořeno singly Superstar, Karma a Orange Trees.

V dubnu 2020 měla Marina vyjet na turné s názvem The Inbetweenie Tour, ale kvůli pandemii COVID-19 muselo být zrušeno. V listopadu pak zveřejnila Man's World, první singl z 5. studiového alba Ancient Dreams in a Modern Land (2021). V dubnu 2021 byl zveřejněn další singl z alba - Purge the Poison.


Veřejná image a osobní názoryMarina sama sebe označuje za feministku a osobu podporující rovnost pohlaví. Své názory často promítá do svých skladeb (např. píseň Sex Yeah). V roce 2020 začala také otevřeně hovořit o „problému“, se kterým se již déle potýká – šediví jí vlasy. Zpěvačka si údajně barvila vlasy od svých 22 let kvůli nezdravým standardům krásy. Sama sebe také považuje za introverta a podle Myers-Briggs testu osobnostních typů je INFJ, tedy Introvertní intuitivní typ usuzující s převahou cítění. Této své části věnovala skladbu Solitaire.

Zpracoval: TightInSilk;
Historie úprav

30.07.2021 - 11:01 TightInSilk přidal 2 znaků
30.07.2021 - 11:00 TightInSilk přidal 4256 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.