Playlisty Akce
Reklama

Z Marek Ztracený biografie

Biografie

Miroslav Slodičák se narodil 26. února 1985 v Železné Rudě, městě v Plzeňském kraji. Od dětství se věnoval hraní na klavír a vystudoval skladbu na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Svou hudební kariéru začal amatérským hraním po hotelech nebo hrou na bicí v kapele Kredenc.

V roce 2008 se dostal do rádiových éterů se singlem Ztrácíš, ve stejnou dobu si změnil jméno na Marek Ztracený. Změnu vysvětluje tím, že se jeho občanské jméno se do světa showbyznysu nehodí. Píseň mu přinesla první příčky v českých hitparádách, ovládl jím mezinárodní hudební festival konaný v polském Rzeszówu a díky ní vyhrál Českého slavíka v kategorii Objev roku.

Debutové album Ztrácíš vyšlo 13. října 2008 za pomoci producenta Martina Ledviny. Hned poté vyrazil na turné s českou hvězdou Petrou Janů.

O rok později se vytasil s dalšími hity, jmenovitě Něco končí nebo Je to zlý z desky Pohledy do duše vydané 19. listopadu 2009.

V roce 2011 se Marek a jeho přítelkyně, moderátorka TV Óčka Marcela Skřivánková stali rodiči syna Marka. Marek na radostnou zprávu navázal úspěšným singlem V opilosti a duetem s Martou Jandovou Káva a sex. 24. října 2012 je oba zařadil na album V opilosti. Po pěti letech se vrátil i ke spolupráci s Petrou Janou a společně vydali píseň Počasí.

V roce 2017 Marek zaútočil na české hitparády singlem Léto 95 z připravované desky Pády, z které vzešly i hity jako MinuLost nebo Vlastní svět.

Jako skladatel se Marek do historie české hudby zapsal s písní pro Karla Gotta, Ta pravá, kterou mistr vydal na stejnojmenném albu v roce 2018. Později spolupracoval i s Lucií Bílou na albu Ta o mně (2019).
15. října 2018 se podílel na skladbě Za 100 let ke stoletému výročí Československa.

Rok 2020 zpěvák odstartoval dvěma koncerty v O2 aréně v rámci turné Ztracený v O2 aréně, kde o ruku požádal svou dlouholetou partnerku Marcelu Skřivánkovou. 26. února vydal album Planeta jménem stres, na které najdeme i další zvučná jména včetně Rytmuse a Terezy Maškové.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

11.07.2020 - 19:12 DevilDan přidal 2091 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.