Playlisty Akce
Reklama

L Lukas Graham biografie

Biografie

Kapela svoje začátky datuje do roku 2011, kdy nahrála svoje homemade videa k singlům Drunk in the Morning a Criminal Mind. Díky sdílení na Facebooku videa dosáhla velké sledovanosti a ve stejném roce vynesla kapele smlouvu s Copenhagen Records.

Před oficiálním vydáním jakékoli hudby kapela prodala 17 000 lístků na nadcházející turné. První oficiální singly získaly v Dánsku pětinásobnou platinu. Šlo o singly Drunk in the Morning, Better Than Yourself (Criminal Mind Pt 2) a Ordinary Things. V průběhu roku 2012 odehrála kapela Lukas Graham 107 koncertů po celé Evropě a pouze v Dánsku prodala 40 000 lístků. Prodala 80 000 alb a 150 000 singlů a zároveň získala 5 milionů zhlédnutí na YouTube a 27 milionů streamů.

V roce 2013 skupina pokračovala v turné po celé Evropě. V létě roku 2013 byla skupina přidána na turné Grøn Koncert (Green Concert), který se konal na podporu výzkumu svalové dystrofie. V říjnu 2013 získal Lukas Graham cenu European Border Breakers Award (EBBA) za své mezinárodní turné po Evropě.

Na podzim roku 2013 se skupina upsala Warner Bros.Records, aby svou hudbu dostala do Spojených států. Od roku 2014 tak kapela strávila množství času v LA, kde pracovali na oficiálním americkým debutu. Na konci roku tak přišel singl Mama Said. Singl později vyšel na dalším albu, které je označováno jako Blue Album. Z něj vzešel světový hit 7 Years, který poprvé zazněl v pořadu Jimmy Kimmel Live!.

V červnu 2016 klávesista Kasper Daugaard opustil kapelu, protože "turné pro něj nebylo to pravé". Dočasně ho nahradil producent a bývalý klávesista kapely Morten Ristorp.

V prosinci 2016 byl Lukas Graham nominován na tři ceny Grammy, včetně Nahrávky roku a Píseň roku za 7 Years a Nejlepší popové duo/skupinové vystoupení. O rok později napsali písničku Off to See the World pro film My Little Pony: The Movie.

V září 2018 skupina oznámila své třetí album 3 (The Purple Album), které má být vydáno 26. října 2018 prostřednictvím Warner Bros.Records. Jeho předchůdcem byl singl Love Someone.

20. února 2019 vystupoval Lukas Graham jako hostující umělec ve třetí sezóně I Can See Your Voice Thailand a 8. dubna vystoupila kapela jako hostující umělec v sedmnácté sezóně American Idol během druhé noci epizody "Top 20 Duets". Lukas zpíval se soutěžícími Eddiem Islandem a Dimitriusem Grahamem; oba se posunuli dopředu do Top 14.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

05.06.2021 - 23:55 DevilDan přidal 2446 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.