Playlisty Akce
Reklama

V Lucie Vondráčková biografie

Biografie

Lucie Vondráčková přichází na svět 8. března 1980. Matka je překladatelka a textařka Hana Sorrosová, otec hudebník Jiří Vondráček. Lucie se odmalička věnuje mnoha koníčkům (tanec, balet, step, zpěv atd.) Navštěvuje jazykovou základní školu. Vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a úspěšně zakončila i studium kulturologie na Filosofické fakultě UK.

Poprvé se objevuje v televizi v deseti letech, kdy ji režisér Ludvík Ráža obsazuje do role v seriálu Území bílých králů. Poté se angažuje v několika konkurzech (ale neúspěšně), až přichází v roce 1992 zlom, kdy získává malou roli v divadelní hře Saténový střevíček v Národním divadle. Od té doby začíná dostávat nabídky na další role. Hraje například ve večerníčku Království květin nebo ve známém seriálu Návrat Arabely. Také začíná moderovat pořad pro děti a mládež Marmeláda. Dále se objevuje například ve filmu režiséra Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa, hraje hlavní roli ve slovenském celovečerním filmu Tu žijú levi a v dalších filmech. Také je k vidění v řadě pohádek pro děti.

Od roku 1993 se zapisuje do povědomí veřejnosti i jako zpěvačka, když vydává své debutové písničkové album pro děti Marmeláda, jehož hudbu má na svědomí Lucčin otec Jiří Vondráček a texty matka Hana Sorrosová. Tak je to mu vlastně i v budoucnu. Za toto album získává zlatou a platinovou desku a během dalších let vydává další úspěšná alba. Za sebou má také řadu divadelních rolí. V roce 1997 nastupuje do divadla Rokoko, kde hraje například slavnou Shakespearovu Julii. K dalším divadelním rolím patří například Aňa ve Višňovém sadu, hraje také ve hrách Čarodějky za Salemu, Richard III, Bratři Karamazovi, Othello a podobně.

Od roku 2003 se začíná věnovat také dabingu. Na svém kontě má přes několik set nadabovaných filmů a seriálů!

Lucie se věnuje také muzikálům. Poprvé je to role v muzikálu Starci na chmelu, následně Excalibur. V roce 2005 se objevuje v muzikálu Daniela Landy Tajemství, kde má na svědomí roli Elišky, za níž si vysluhuje uznání nejen od fanoušků, ale také od kritiků.

O dva roky později hraje ve filmu Kvaska; komedii Daniela Landy a jeho manželky Mirjam. Poté hraje v muzikálovém a trochu odlišném provedení tohoto filmu s názvem Touha.

V červnu 2008 vydává hudební dvojalbum Fénix, které je po více než roce prodeje na 12. místě v žebříčku prodejnosti České republiky.

V roce 2009 Lucie se nadále věnuje dabingu. Co se týče hudby, točí videoklipy k písním z posledního alba Fénix a na chystané album Dalibora Jandy nazpívává jeho starý hit, píseň "Žít jako kaskadér". Herecky také neusíná na vavřínech, protože hraje v chystané pohádce O rubáškovi. V roce 2010 vydává album Dárek. Mimo to se podílí na českém soundtracku k animovanému filmu Rebelka (Brave) díky písni Kdy vzlétnu já (2012).

4. prosince 2011 se jí narodil první syn Matyáš a 23. června 2015 Adam, jejich otcem je hokejista Tomáš Plekanec, za kterého byla vdaná do 6. srpna 2018, tedy 7 let.

V roce 2018 vydává hned dvě alba Růže a Paralelní světy, z prvního zmíněného v roce 2020 nahrává videoklip k písni Milování.

Zpracoval: danielson;
Historie úprav

14.04.2021 - 02:31 DevilDan přidal 16 znaků
13.11.2009 - 00:00 danielson přidal 2959 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.