Playlisty Akce
Reklama

L LP biografie

Biografie

Laura Pergolizzi se narodila 18. března 1981 na Long Islandu italskému otci a irské matce. Po přestěhování do New York City přijala přezdívku LP. Její talent odhalil David Lowery z kapely Cracker, který ji viděl vystupovat a později produkovat debutové album Heart-Shaped Scar z roku 2001.

Na druhém albu, Suburban Sprawl & Alcohol spolupracovala se zpěvačkou Lindou Perry. Bohužel ani toto album se nestalo světoznámým, i když se setkalo s pozitivní kritikou.

V roce 2006 se upsala Island Def Jam Music Group, které nakonec opustila a dala přednost SoBe Entertainment. Během této doby napsala například "Love Will Keep You Up All Night" pro Backstreet Boys, spolupracovala na písních pro Heidi Montag nebo Alexander Kronlund.

V srpnu 2010 podepsala smlouvu s 2011 Records a její velký úspěch přišel s písní Cheers (Drink to That) pro Rihannu. O rok později se podílela na písni Afraid to Sleep, kterou představila finalistka Voice Vicci Martinez. V květnu 2012 ji časopis Vogue uvedl jako Artist of the Week. Následující dva roky se podílela na albech umělců Billy Steinberg, Isabella "Machine" Summers (from Florence and the Machine), Josh Alexander, Claude Kelly, Justyn Pilbrow, Carl Ryden a Rob Kleiner.

V září 2015 vydala vlastní singl Muddy Waters a v listopadu přišel průlom se skladbou Lost on You. Oba zmíněné singly vyšly na desce Lost on You. Její úspěch umocnil i duet s Mylene Farmer N'oublie pas.

15. června 2018 LP zveřejnila skrze sociální sítě, že chystá další album, jehož první ochutnávkou byl singl Girls Go Wild. Album vyšlo 7. prosince 2018 s názvem Heart to Mouth.

V roce 2021 přišel třetí singl z připravovaného alba, One Last Time. Ta se později objevila na albu Churches, které vyšlo 3. prosince téhož roku. Ve stejný rok vydala i spolupráci s Imanbekem Fighter.

Osobní život


LP se označuje za lesbičku a v rozhovoru z roku 2016 řekla: Není důležité dokazovat, že jsem lesba. Ale přesto je důležitá viditelnost. Jsme normální lidé jako kdokoli jiný.
Dále se identifikuje jako genderově neutrální a v rozhovoru uvedla: Používám "ona", ale upřímně to nemám ráda. Ale vyřadilo by mě to z mého života, kdybych trvala na "oni", ale respektuju lidi, kteří to tak mají."

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

16.10.2022 - 00:58 DevilDan přidal 6 znaků
16.10.2022 - 00:58 DevilDan přidal 584 znaků
16.05.2021 - 23:16 DevilDan přidal 1755 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.