Playlisty Kecárna
Reklama

L Limp Bizkit biografie

Biografie

Fred Durst vyrůstal v Jacksonville, kde se zajímal o hip hop, punk rock a heavy metal. Začal rapovat, jezdit na skateu, dělat beatbox a deejaying. Během sekání trávníků a práce v tetovacím studiu ho napadlo smíchat elementy rocku a hiphopu. Před LP hrál ve třech neúspěšných kapelách - Split 26, Malachi Sage a 10 Foot Shindig, kterou opustil, aby mohl založit kapelu novou. Durst s nápadem smíchat rock a rapování oslovil basáka Malachi Sage, Sama Riverse, ten přizval svého synovce Johna Otta, který studoval jazzové bubnování a jako poslední se přidal kytarista Wes Borland.

Formace dostala jméno Limp Bizkit podle slov Dursta proto, aby odrazovala posluchače. Dalšími možnými jmény byly Gimp Disco, Split Dickslit, Bitch Piglet, a Blood Fart. A je pravda, že každý label, co projevil zájem, tlačil na změnu jména, jak je vidět, LB neustoupili.

Po vystoupení před kapelou KoRn v Dragonfly v Hollywoodu se jim dostalo kontraktu s Mojo spadající pod MCA Records. Pod tímto labelem ovšem nezůstali a první album, Three Dollar Bill, Yall vyšlo pod nahrávací společností Flip 1. července 1997. Po jeho vydání vyjeli na turné s Korn a Helmet, následovalo předskakování kapele Faith No More, což kapela často označuje za dláždění cesty k nu metalu.

Písnička Counterfeit začala hrát na rádiových stanicích Portlandu, Oregonu poté, co Interscope stanice "podplatil" 5,000 dolary, což zkritizovala média a vlastně i frontman kapely, který sice připouští, že to byla fajn věc, ale rozhodně ne "cool". Samotné album se dočkalo minimální odezvy.

V roce 1998 Limp Bizkit koncertovali se Soulfly a Cold, což zvýšilo jejich popularitu a druhý singl, cover verze písně George Michaela, Faith, se stala rádiovým hitem.

Po úspěchu Faith se kapela rozhodla natočit album, co ukáže, že nejsou kapela podobná zvuku Kornů ani cover kapela. Do producentského křesla byl zvolen Terry Date a v prvním singlu se vrátili hip hopové kořeny. N 2 Gether Now se původně měla jmenovat "Shut the Fuck Up", ale v rámci marketingu byla přejmenována a přizván k jejímu nahrávání byl rapper Method Man.

Significant Other posunulo Limp Bizkit na novou úroveň komerčního úspěchu, přineslo větší odezvu od kritiků a i větší potřebu být ve styku s fanoušky. Vyšplhalo se na první místo Billboard 200 a za první týden se prodalo 643,874 kopií.

V roce 2000 Durst prozradil, že jméno třetí desky bude Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water. Název vyznívá jako od fiktivní kapely, pojem "Chocolate Starfish" ovšem odkazuje na lidský řitní otvor a samotného Dursta, který byl opakovaně nazýván "sráčem (asshole)".

Během předávání cen MTV Video Music Awards v roce 2000 zazněla píseň z nadcházejícího alba, Livin' It Up, jako duet s Christinou Aguilerou, což bylo značně kritizováno a dle slov frontmana kapely Filter, Richarda Patricka, Fred všechny (myšleno ze stejného žánru) ztrapnil.

Album Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water vyšlo 17. října a získalo titul nejprodávanějšího rockového alba během prvního týdnu. Za jeden den se prodalo hned 400,000 kopií, což album katapultovalo nad dosud držený rekord kapely Pearl Jam.

V říjnu 2001 přišlo prohlášení, že se cesty Limp Bizkit a kytaristy Wese Borlanda rozdělily a obě strany budou pokračovat ve své hudební kariéře. Kapela poté chvíli nahrávala s kytaristou kapely Snot Mikem Smithem, ale album vzniklo bez něj. To se původně mělo jmenovat "Bipolar", poté "Panty Sniffer" a nakonec se skončilo u Results May Vary. Album prolíná několik stylů a hlavním tahounem se stal cover písně od kapely The Who Behind Blue Eyes. Vyšlo 23. září 2003 a sklidilo hlavně nepříznivé recenze.

V srpnu 2004 se do kapely vrátil Borland a v květnu vyšlo EP The Unquestionable Truth (Part 1). Bubnové linky má na svědomí Sammy Siegler a zvuk je kritiky označován za experimentální. Na Durstovo naléhání bylo album vydáno jako undergroundové bez reklamy. Borland s rozhodnutím nesouhlasil a označil ho za "sebe-sabotáž". Prodalo se 37,000 kopií a na Billboard 200 zaujalo 24. příčku. Následováno bylo kompilací Greatest Hitz a pauzou kapely.

V plné síle se kapela vrátila na podia v roce 2009 s turné Unicorns N' Rainbows Tour. Potvrzeno bylo nahrávání nového alba, Borlandem nazvané Gold Cobra. Název nemá žádný význam, prý jen sedne do stylu, ve kterém kapela album psala. Na nahrávání se podílel člen kapely Kiss, Gene Simmons, který nahrál mluvené intro, které se bohužel na desku nakonec nedostalo. Krom intra vznikly i další nealbumové písně jako Combat Jazz ve spolupráci s raperem Raekwonem nebo Middle Finger s Paulem Wallem.

První ochutnávkou z alba se stala skladba Shotgun vydaná 17. května 2011. Album přišlo na svět 28. června 2011 s podporou Gold Cobra Tour. Nosiče se, jen v Americe, prodalo 80,000 kopií a na Billboard 200 se umístilo na 16. pozici. Následovalo opuštění Interscope.

V únoru 2012 se kapela po 11 letech vrátila do Austrálie na festival Soundwave a podepsala smlouvu s Cash Money Records. Byly odhaleny plány na nové album, EP a singl, krom toho kapelu opustil DJ Lethal kvůli sporům s Durstem a chronickému užívání drog a alkoholu.

26. října 2012 bylo potvrzeno natáčení videa k písni s Lil Waynem, Ready to Go, který byl vydán 24. března 2013 a natáčení sedmého alba Stampede of the Disco Elephants s produkcí Rosse Robinsona, který produkoval i debutové album kapely.

1. listopadu 2013 vyšel druhý singl z alba Thieves, cover verze písně od kapely Ministry následovaný písní Lightz 11. prosince. Další singl Endless Slaughter se původně dal sehnat jen na kazetách nebo během koncertů, které probíhaly od června 2014 po Evropě. V říjnu 2014 se kapela stala znovu nezávislou po opuštění Cash Money, které se neslo v přátelském duchu.

Začátkem roku 2015 přišly zprávy o tom, že je album ve finální produkci, následovalo ticho a kapela vyjela na turné "Money Sucks" po Rusku. V té samé době bylo Samu Riversovi diagnostikováno degenerativní onemocnění disků páteře, kde je stěžejní mačkání na nervy v této oblasti a tedy bolesti, které znemožnili jeho další vystupování s kapelou. Na turné ho tedy nahradil německý basák Samuel Gerhard Mpungu.

Během zimy 2016 vystoupili LB v Británii po boku KoRnů. Ohledně doposud nevydaného alba Fred řekl, že není spokojený s tím, na čem se pracuje a že původní myšlenkou bylo držet se ducha alba "Paul's Boutique" od Beastie Boys. Borland následně dodal, že netuší, kam míří Fredova myšlenka a že zpěvák vždy na něčem pracuje tak dlouho, dokud není spokojen.

17. března 2018 na festivalu Storm the Gates na Novém Zélandě s kapelou znovu vystoupil DJ Lethal.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

28.02.2019 - 22:24 DevilDan přidal 50 znaků
25.02.2019 - 22:20 DevilDan přidal 6745 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.